Bylinky a koreniny

Marrubium vulgare - jablčník obyčajný

Marrubium Vulgare

Trsovitá bylinka, tvoriaca vzpriamené, rozkonárené stonky, vysoké do 40 cm, s plstnatými listami. Kvety málo nápadné v polguľovitých praslenoch v úžľabí horných listov, bielej farby, rozkvitajúce v priebehu VI. - VIII. mesiaca. Obľubuje priepustné, na živiny bohaté pôdy na slnečnom stanovišti, znáša i suchšie pôdy. Vysádza sa hlavne do bylinkových záhrad a vňať sa používa ako bylinka do čajov. Sušená vňať jemne voní po jablkách.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Melissa officinalis - medovka lekárska

Melissa Officinalis

Známa bylinka tvoriaca aromatické trsy 60 cm vysokých olistených stoniek, kvety sú biele a málo výrazné objavujúce sa počas VI. - VIII. mesiaca. Vyžaduje slnečné stanovištia, ale znesie i ľahké zatienenie, vyhovujú jej skôr mierne vlhké až suché pôdy. Uplatní sa hlavne v bylinkových záhonoch, ale i v klasických výsadbách, používa sa ako bylinka hlavne na čaj.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Mentha piperita 'Chocolate' - čokoládová mäta

Mentha Piperita 'Chocolate'

Aromatická, mentolovú čokoládu pripomínajúca, trvalka tvoriaca porasty pomocou odnoží a schopná rýchlo zabrať veľkú plochu. Tvorí 40 cm vysoké vetvené olistené stonky na ktorých v VI. - IX. mesiaci rozkvitajú klásky svetlo ružových kvietkov. Celá rastlina je silne aromatická, obsahuje množstvo mentolu. Obľubuje živné, mierne vlhké až vlhké pôdy, ale znesie i čiastočné sucho a slnečné až polotienisté stanovište. Uplatní sa v bylinkových záhonoch, ale je potrebné rastlinám zamedziť v rozrastaniu vhodnou zábranou. Je možné ju pestovať i v nádobách. Používa sa ako liečivá rastlina, hlavne na čaj, ale pridáva sa aj do šalátov a studených nápojov.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Mentha spicata 'Moroccan' - čokoládová marocká

Mentha 'Moroccan'

Aromatická, silne mentolovo korenistá, trvalka tvoriaca porasty pomocou odnoží a schopná rýchlo zabrať veľkú plochu. Tvorí 40 cm vysoké vetvené olistené stonky na ktorých v VI. - IX. mesiaci rozkvitajú klásky svetlo ružových až bielych kvietkov. Celá rastlina je silne aromatická, obsahuje množstvo mentolu. Obľubuje živné, mierne vlhké až vlhké pôdy, ale znesie i čiastočné sucho a slnečné až polotienisté stanovište. Uplatní sa v bylinkových záhonoch, ale je potrebné rastlinám zamedziť v rozrastaniu vhodnou zábranou. Je možné ju pestovať i v nádobách. Používa sa ako liečivá rastlina, hlavne na čaj, ale pridáva sa aj do šalátov, studených a miešaných nápojov.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Origanum vulgare 'Hot & Spicy' - pamajorán obyčajný (oregano)

Origanum Vulgare 'Hot & Spicy'

Vankúšovitá až kobercovitá trvalka tvoriaca stonky vysoké 30 cm, husto olistené silno aromatickými listami. Celá rastlina je výrazne aromatická. Na koncoch stoniek v VII. - IX. rozkvitajú chocholíkaté súkvetia svetlo fialovej až bielej farby. Obľubuje priepustné mierne vlhké až suché stanovištia na slnku i polotieni. Vysádza sa do bylinkových záhonov, ale i okrasných a do nádob. Tento kultivar bol vyšľachtený pre výraznejšiu arómu.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Rheum rhabarbum - rebarbora

Rheum Palmatum L

Mohutná trvalka v kvete vysoká až 120 cm. Tvorý trsy veľkých tmavozelených listov, na dlhých stopkách. V V. - VI. mesiaci rozkvitá veľké kvetenstvo drobných smotanovo bielych alebo ružovkastých kvietkov. Pre použitie v kuchyni sa používajú len listové stopky zbierané od polovice mája, kedy sú už listy plne vyvinuté až do polovice júna. Vždy sa zberá len 1/3 listov, aby sa rastlina príliš nevyčerpala a z rovnakého dôvodu sa odstraňuje i kvetenstvo. Obľubuje mierne vlhké až vlhké na dusík a humus bohaté pôdy na slnku alebo v polotieni. Vzáhrade sa okrem zeleninovej záhrady vysádza pre svoje impozantné listy a kvetenstvo i do záhonov, ako solitér či k jazierkam.

Kontajner: Ko1L

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Rosmarinus officinalis - rozmarín lekársky

Rosmarinus Officinalis   Kópia

Známy aromatický, stálozelený, stredomorský ker, tvoriaci najčastejšie okolo 1 m vysoké kry s hustými, úzkymi listami, v pazuchách ktorých sa v V. - VI. mesiaci objavuje veľké množstvo drobnejších svetlo modrých kvetov. Celá rastlina je výrazne aromatická. Vyžaduje dobre priepustné, na živiny menej bohaté, mierne vlhké až suchšie pôdy na chránenom slnečnom stanovišti. Pri poklese teplôt pod -10°C je vhodná ochrana rastlín pred mrazom. Vysádza sa na veľké skalky, do bylinkových záhonov, záhonov, no najčastejšie do nádob s prezimovaním v bezmrazej miestnosti. Listy sa šušia a používajú ako korenina.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Salvia officinalis - šalvia lekárska

Salvia Officinalis

Poloker vysoký 50 cm so sivo plstnatými listami a klasmi modrofialových kvetov rozkvitajúcich v VI: - VIII. mesiaci. Celá rastlina je silne aromatická. Vyžaduje slnečné a mierne vlhké až suché stanovište. Pestuje sa v bylinkových záhonoch, ale i v kvetinových záhonoch a v nádobách. Vňať sa používa na čaje, ale i ako korenina.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Thymus serpyllum - dúška materina

Thymus Serpyllum

Dúška vysoká 5 - 15 cm, tvoriaca vankúše, plazivých bohato vetvených stoniek s drobnými tmavozelenými listami. V V. - VI. mesiaci rozkvitajú strapce svetlých ružovo fialových drobných kvetov. Celá rastlina je príjemne aromatická. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suché pôdy na slnku i priamom úpale. Vysádza sa do skaliek, suchých múrikov, bylinkových záhrad, nádob. Vňať sa suší na čaj.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Thymus vulgaris - dúška tymiánová (tymián)

Thymus Vulgaris

Vyšší druh dúšky, vysoký 10 - 20 cm, tvoriaci husté kríčky, vystúpavých bohato vetvených stoniek s úzkymi  tmavozelenými listami. V VII. - IX. mesiaci rozkvitajú svetlé bieloružové drobné kvety. Celá rastlina je silne aromatická, hlavne pestovaná na slnku a suchu. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku i priamom úpale. Vysádza sa do skaliek, suchých múrikov, nádob, bylinkových záhonov. Vňať je liečivá a používa sa najčastejšie ako korenina.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Veronica officinalis - veronika lekárska

Veronica Officinalis

Veronika tvoriaca poliehavé, 15 - 25 cm vysoké, zakoreňujúce stonky s jemne chĺpkatými listami. V V. - VI. mesiaci rozkvitajú na koncoch stoniek klásky svetlo fialovomodrých kvetov. Kvety majú základ biely a žilky sfarbené do fialovomodra, takže z odstupu sú svetlo fialovomodré. Vyhovujú jej mierne vlhké až suché pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysádza sa do bylinkových záhonov, do záhonov, ako obruba, do nádob, skaliek, suchých múrikov. Vňať sa používa na čaj.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2