Bylinky a koreniny

Allium schoenoprasum - pažítka

Allium Schoenoprasum

Trsnatá rastlina s dutými valcovitými listami dorastajúca do výšky 40 cm. V V. - VIII. mesiaci sa objavujú fialovoružové guľovité súkvetia. Obľubuje skôr ťažšie pôdy, mierne vlhké až vlhké. Znáša slnečné ale polotienisté stanovištia. Používa sa hlavne ako úžitková rastlina na rez listov a jedlími kvetmi je možné ozdobiť rôzne pokrmy. Pri pravidelnom zbere listov rastlina nemusí vytvoriť kvety. Uplatní sa hlavne v bylinkových záhonoch, ale pre krásne kvety i v okrasných záhonoch, a nádobách. Pri pestovaní v nádobách je možné pažítku pestovať i v zime v byte pri dostatočnom svetle.

Kontajner: 9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Helichrysum italicum - slamienka talianska

Helichrysum Italicum

Trsovitá, klevanduli podobná rastlina, tvoriaca drevnatejúce stonky vysoké do 50 cm husto obrastené až bielo sivými listymi, nad ktorými rozkvitajú v VI. - VIII. meisaci drobné žlté kvety v malých chocholíkoch. Obľubuje priepustné mierne vlhké až suchšie pôdy na priamom slnku. V zime je vhodná zimná prikrývka. Celá rastlina je silne aromatická a vonia po kari korení, za ktorého náhradu sa dá použiť. Uplatní sa v bylinkových záhonoch, v nádobách, ale iv záhonoch a ako korenina.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Marrubium vulgare - jablčník obyčajný

Marrubium Vulgare

Trsovitá bylinka, tvoriaca vzpriamené, rozkonárené stonky, vysoké do 40 cm, s plstnatými listami. Kvety málo nápadné v polguľovitých praslenoch v úžľabí horných listov, bielej farby, rozkvitajúce v priebehu VI. - VIII. mesiaca. Obľubuje priepustné, na živiny bohaté pôdy na slnečnom stanovišti, znáša i suchšie pôdy. Vysádza sa hlavne do bylinkových záhrad a vňať sa používa ako bylinka do čajov. Sušená vňať jemne voní po jablkách.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Melissa officinalis - medovka lekárska

Melissa Officinalis

Známa bylinka tvoriaca aromatické trsy 60 cm vysokých olistených stoniek, kvety sú biele a málo výrazné objavujúce sa počas VI. - VIII. mesiaca. Vyžaduje slnečné stanovištia, ale znesie i ľahké zatienenie, vyhovujú jej skôr mierne vlhké až suché pôdy. Uplatní sa hlavne v bylinkových záhonoch, ale i v klasických výsadbách, používa sa ako bylinka hlavne na čaj.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Mentha piperita 'Chocolate' - čokoládová mäta

Mentha Piperita 'Chocolate'

Aromatická, mentolovú čokoládu pripomínajúca, trvalka tvoriaca porasty pomocou odnoží a schopná rýchlo zabrať veľkú plochu. Tvorí 40 cm vysoké vetvené olistené stonky na ktorých v VI. - IX. mesiaci rozkvitajú klásky svetlo ružových kvietkov. Celá rastlina je silne aromatická, obsahuje množstvo mentolu. Obľubuje živné, mierne vlhké až vlhké pôdy, ale znesie i čiastočné sucho a slnečné až polotienisté stanovište. Uplatní sa v bylinkových záhonoch, ale je potrebné rastlinám zamedziť v rozrastaniu vhodnou zábranou. Je možné ju pestovať i v nádobách. Používa sa ako liečivá rastlina, hlavne na čaj, ale pridáva sa aj do šalátov a studených nápojov.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Nepeta cataria ssp. citriodora - kocúrnik obyčajný

Nepeta Cataria (2)

Trsovitá. vysoká 60 cm, vzpriamená trvalka, tvoriaca vzpriamené, rozkonárené stonky, nesúce na koncoch klások bielych kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - IX. meisaci. Celá rastlina je aromatická. Prosperuje v priepustnej, mierne vlhkej až suchšej pôde na slnečnom alebo polotienistom stanovišti. Vysádza sa hlavne do bylinkových záhonov, ale i na záhony ako výplňovú rastlinu. Rastlina je liečivá a používa sa i na čaje.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Origanum vulgare 'Hot & Spicy' - pamajorán obyčajný (oregano)

Origanum Vulgare 'Hot & Spicy'

Vankúšovitá až kobercovitá trvalka tvoriaca stonky vysoké 30 cm, husto olistené silno aromatickými listami. Celá rastlina je výrazne aromatická. Na koncoch stoniek v VII. - IX. rozkvitajú chocholíkaté súkvetia svetlo fialovej až bielej farby. Obľubuje priepustné mierne vlhké až suché stanovištia na slnku i polotieni. Vysádza sa do bylinkových záhonov, ale i okrasných a do nádob. Tento kultivar bol vyšľachtený pre výraznejšiu arómu.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Origanum vulgare 'Thumble´s Variety' - pamajorán obyčajný (oregano)

Origanum Vulgare Thumble S Variety

Vankúšovitá trvalka tvoriaca stonky vysoké 30 cm, husto olistené žlto zelenými listami. Celá rastlina je aromatická. Na koncoch stoniek v VII. - IX. rozkvitajú chocholíkaté súkvetia svetlo fialovej až bielej farby. Obľubuje priepustné mierne vlhké až suché stanovištia na slnku i polotieni. Vysádza sa do bylinkových záhonov, ale okrasných a do nádob, kde je ozdobný hlavne pre svieže žltozelené listy. V kuchyni sa používa ako korenina: oregano.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Scutellaria baicalensis - šišak bajkalský

Scutellaria Baicalensis

Trsovitá, 20 - 30 cm vysoká trvalka s rozložitým habitom, s úzkymi listami, nad ktoré vyrastajú jednostranné strapce fialovo modrých kvetov, rozkvitajúcich v VII. - IX. mesiaci. Kvitnutie sa podporí zostrihnutím odkvitnutých kláskov, alebo hlbším zmladením rastliny. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Uplatní sa v záhonoch, v zmiešaných i skupinových výsadbách, na väčších skalkách, v bylinkových záhonoch. Celá rastlina, no hlavne koreň starších rastlín sa používa ako bylinka.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Thymus serpyllum - dúška materina

Thymus Serpyllum

Dúška vysoká 5 - 15 cm, tvoriaca vankúše, plazivých bohato vetvených stoniek s drobnými tmavozelenými listami. V V. - VI. mesiaci rozkvitajú strapce svetlých ružovo fialových drobných kvetov. Celá rastlina je príjemne aromatická. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suché pôdy na slnku i priamom úpale. Vysádza sa do skaliek, suchých múrikov, bylinkových záhrad, nádob. Vňať sa suší na čaj.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Thymus vulgaris 'Precompa'- dúška tymiánová (tymián)

Thymus Vulgaris 'Faustini'

Kompaktný kultivar tymiánu, vysoký 10 - 15 cm, tvoriaci husté kríčky, vystúpavých bohato vetvených stoniek s úzkymi tmavozelenými listami. V VII. - IX. mesiaci rozkvitajú svetlé bieloružové drobné kvety. Celá rastlina je silne aromatická, hlavne pestovaná na slnku a suchu. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku i priamom úpale. Vysádza sa do skaliek, suchých múrikov, nádob, bylinkových záhonov. Vňať je liečivá a používa sa najčastejšie ako korenina.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2