Bylinky a koreniny

Allium schoenoprasum - pažítka

Allium Schoenoprasum

Trsnatá rastlina s dutými valcovitými listami dorastajúca do výšky 40 cm. V V. - VIII. mesiaci sa objavujú fialovoružové guľovité súkvetia. Obľubuje skôr ťažšie pôdy, mierne vlhké až vlhké. Znáša slnečné ale polotienisté stanovištia. Používa sa hlavne ako úžitková rastlina na rez listov a jedlími kvetmi je možné ozdobiť rôzne pokrmy. Pri pravidelnom zbere listov rastlina nemusí vytvoriť kvety. Uplatní sa hlavne v bylinkových záhonoch, ale pre krásne kvety i v okrasných záhonoch, a nádobách. Pri pestovaní v nádobách je možné pažítku pestovať i v zime v byte pri dostatočnom svetle.

Kontajner: 9×9×9,5cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Mentha piperita 'Swiss' - mäta pieporná švédska

Mentha 'Swiss'

Aromatická, veľmi silne mentolovo korenistá, trvalka tvoriaca porasty pomocou odnoží a schopná rýchlo zabrať veľkú plochu. Tvorí 40-60

cm vysoké vetvené olistené stonky na ktorých v VI. - IX. mesiaci rozkvitajú klásky svetlo fialových kvietkov. Celá rastlina je silne aromatická, obsahuje množstvo mentolu. Obľubuje živné, mierne vlhké až vlhké pôdy, ale znesie i čiastočné sucho a slnečné až polotienisté stanovište. Uplatní sa v bylinkových záhonoch, ale je potrebné rastlinám zamedziť v rozrastaniu vhodnou zábranou. Je možné ju pestovať i v nádobách. Používa sa ako liečivá rastlina, hlavne na čaj, ale pridáva sa aj do šalátov, studených a miešaných nápojov.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Mentha spicata 'Moroccan' - čokoládová marocká

Mentha 'Moroccan'

Aromatická, silne mentolovo korenistá, trvalka tvoriaca porasty pomocou odnoží a schopná rýchlo zabrať veľkú plochu. Tvorí 40 cm vysoké vetvené olistené stonky na ktorých v VI. - IX. mesiaci rozkvitajú klásky svetlo ružových až bielych kvietkov. Celá rastlina je silne aromatická, obsahuje množstvo mentolu. Obľubuje živné, mierne vlhké až vlhké pôdy, ale znesie i čiastočné sucho a slnečné až polotienisté stanovište. Uplatní sa v bylinkových záhonoch, ale je potrebné rastlinám zamedziť v rozrastaniu vhodnou zábranou. Je možné ju pestovať i v nádobách. Používa sa ako liečivá rastlina, hlavne na čaj, ale pridáva sa aj do šalátov, studených a miešaných nápojov.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Origanum vulgare 'Compactum' - pamajorán obyčajný (oregano)

Origanum Vulgare 'Compactum'

Nízky kultivar len 15 - 20 cm vysoký s drobnými tmavozelenými listami, nad ktoré v VII. - IX. mesiaci vyrastajú ploché súkvetia jemne ružovej farby. Celá rastlina ne výrazne aromatická. Na stanovište nenáročná rastlina uprednostňujúca suchšie pôdy na slnku, ale porastie i v polotieni. Uplatní sa v bylinkových záhonoch, ale pre svoju krásu i v skalkách, záhonoch a ako náhrada trávniku. Aromatická vňať sa používa ako korenina.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Origanum vulgare 'Thumble´s Variety' - pamajorán obyčajný (oregano)

Origanum Vulgare Thumble S Variety

Vankúšovitá trvalka tvoriaca stonky vysoké 30 cm, husto olistené žlto zelenými listami. Celá rastlina je aromatická. Na koncoch stoniek v VII. - IX. rozkvitajú chocholíkaté súkvetia svetlo fialovej až bielej farby. Obľubuje priepustné mierne vlhké až suché stanovištia na slnku i polotieni. Vysádza sa do bylinkových záhonov, ale okrasných a do nádob, kde je ozdobný hlavne pre svieže žltozelené listy. V kuchyni sa používa ako korenina: oregano.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Rheum rhabarbum - rebarbora

Rheum Palmatum L

Mohutná trvalka v kvete vysoká až 120 cm. Tvorý trsy veľkých tmavozelených listov, na dlhých stopkách. V V. - VI. mesiaci rozkvitá veľké kvetenstvo drobných smotanovo bielych alebo ružovkastých kvietkov. Pre použitie v kuchyni sa používajú len listové stopky zbierané od polovice mája, kedy sú už listy plne vyvinuté až do polovice júna. Vždy sa zberá len 1/3 listov, aby sa rastlina príliš nevyčerpala a z rovnakého dôvodu sa odstraňuje i kvetenstvo. Obľubuje mierne vlhké až vlhké na dusík a humus bohaté pôdy na slnku alebo v polotieni. Vzáhrade sa okrem zeleninovej záhrady vysádza pre svoje impozantné listy a kvetenstvo i do záhonov, ako solitér či k jazierkam.

Kontajner: Ko1L

Cena: 3,17 € bez DPH / 3,80 € s DPH

detail

Rosmarinus officinalis - rozmarín lekársky

Rosmarinus Officinalis   Kópia

Známy aromatický, stálozelený, stredomorský ker, tvoriaci najčastejšie okolo 1 m vysoké kry s hustými, úzkymi listami, v pazuchách ktorých sa v V. - VI. mesiaci objavuje veľké množstvo drobnejších svetlo modrých kvetov. Celá rastlina je výrazne aromatická. Vyžaduje dobre priepustné, na živiny menej bohaté, mierne vlhké až suchšie pôdy na chránenom slnečnom stanovišti. Pri poklese teplôt pod -10°C je vhodná ochrana rastlín pred mrazom. Vysádza sa na veľké skalky, do bylinkových záhonov, záhonov, no najčastejšie do nádob s prezimovaním v bezmrazej miestnosti. Listy sa šušia a používajú ako korenina.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Thymus vulgaris 'Precompa'- dúška tymiánová (tymián)

Thymus Vulgaris 'Faustini'

Kompaktný kultivar tymiánu, vysoký 10 - 15 cm, tvoriaci husté kríčky, vystúpavých bohato vetvených stoniek s úzkymi tmavozelenými listami. V VII. - IX. mesiaci rozkvitajú svetlé bieloružové drobné kvety. Celá rastlina je silne aromatická, hlavne pestovaná na slnku a suchu. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku i priamom úpale. Vysádza sa do skaliek, suchých múrikov, nádob, bylinkových záhonov. Vňať je liečivá a používa sa najčastejšie ako korenina.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2