Okrasné trávy

Carex comans 'Bronco' - ostrica

Carex Comans 'Bronco'

Okrasná tráva, vysoká do 30 cm, tvoriaca trsy úzkych, hnedo sfarbených prevýsajúcich listov. Kvitne nenápadne v IX. mesiaci. Vyhovujú jej slnečné stanovištia na priepustných, mierne vlhkých až suchších stanovištiach. Uplatní sa v záhonoch, vysadená vo voľných skupinách na štrkovom mulči, na skalkách, v nádobách.

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Carex morowii 'Variegata' - ostrica

Carex Morowii 'Variegata'

Pomalšie výbežkami sa rozrastajúca stálozelená ostrica dorastajúca do výšky 30 cm a tvoriaca porasty lesklých tmavo zelených listov s krémovým okrajom. Kvety sú menej nápadné objavujúce sa vo IV. mesiaci ako menšie čierne klásky. Vyhovujú jej mierne vlhké pôdy v polotieni až tieni, na slnku potrebuje výdatnejšiu závlahu a v zime zvyknú listy usychať. Na jar sa nezrezávajú celé listy, ale len dve tretiny dĺžky. Uplatní sa na záhonoch, v plošnej výsadbe, ako podrast drevín, vhodná ako náhrada trávniku. je možné ju pestovať i v nádobách.

Kontajner: Ko1L

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Cortaderia selloana - kortadéria pampová

Cortaderia Selloana

Tvorí trsy jemných listov vysokých 90 cm, nad ktoré v IX. - X. mesiaci vyrastajú až 230 cm vysoké stvoly nesúce bohaté striebristé metliny. Vyžaduje slnečné stanovište, suchšie až suché pôdy a ochranu pred zimnou vlahou. Vysádza sa ako solitéra, kvety sa dajú sušiť.

Kontajner: Ko1,5 l

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Cortaderia selloana 'Rosea' - kortadéria pampová (pampová tráva)

Cortaderia Selloana 'Rosea'

Tvorí trsy jemných listov vysokých 90 cm, nad ktoré v IX. - X. mesiaci vyrastajú až 230 cm vysoké stvoly nesúce bohaté striebristé metliny s hnedo ružovým nádychom. Vyžaduje slnečné stanovište, mierne vlhké až suchšie pôdy a ochranu pred zimnou vlahou. Vysádza sa ako solitéra, kvety sa dajú sušiť.

Kontajner: Ko1,5L

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Festuca alpina - kostrava horská

Festuca Alpina

Trsnatá tráva, tvoriaca trsy jemných nitkovitých svetlo zelených listov z ktorých v V. - VI. mesiaci vyrastajú steblá vysoké 20 - 30 cm nesúce stiahnuté klásky. Klásky i steblá sú svetlo-fialovo sfarbené, pri presvietení slnkom sa farbia až do ružova. Vyhovujú jej suchšie pôdy na slnku, ale znesie aj slabšie zatienenie. Uplatní sa na skalkách, v nádobách, prírode blízkych výsadbách, ale i na suchších záhonoch v malých skupinkách, i v skupinových výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Festuca glauca 'Zwergenkönig' - kostrava sivá

Festuca Glauca 'Zwergenkönig'

Trsnatá tráva, tvoriaca trsy tuhých sivo modrých len 10 cm dlhých listov z ktorých v V. - VI. mesiaci vyrastajú steblá vysoké 20 cm nesúce stiahnuté klásky, ktoré sú najskôr svetlo zelené, neskôr slamovo žlté. Vyhovujú jej suchšie, na živiny chudobné pôdy na slnku, ale znesie aj slabšie zatienenie. Na suchších chudobných pôdach pomalšie starne. Na živných pôdach je potrebné častejšie rozsádzať. Uplatní sa na skalkách, v nádobách, ale i na suchších záhonoch v malých skupinkách, i v skupinových výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Festuca 'Warberla' - kostrava 'Warberla'

Festuca 'Walberta

Trsnatá tráva, tvoriaca trsy jemných nitkovitých sýto zelených listov z ktorých v V. - VI. mesiaci vyrastajú steblá vysoké 20 - 30 cm nesúce stiahnuté klásky. Klásky i steblá sú fialovo červené. Vyhovujú jej suchšie pôdy na slnku, ale znesie aj slabšie zatienenie. Uplatní sa na skalkách, v nádobách, prírode blízkych výsadbách, ale i na suchších záhonoch v malých skupinkách, i v skupinových výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Imperata cylindrica 'Red Baron'

Imperata Cylindrica 'Red Baron'

Výrazná 40 cm vysoká tráva, rozrastajúca sa výbežkami, so vertikálne postavenými listami, ktoré sú v hornej tretine sfarbené najskôr do vínovočervena, neskôr sa farba mení až na žiarivo červenú. Kvety u nás nevytvára. Vyhovujú jej mierne vlhké pôdy, na slnku alebo polotieni, ale v polotieni sa menej vyfarbuje. Nemá rada zimné premokrenie. Vysádza sa do záhonov, skupinových výsadieb, nádob.

Kontajner: K11×11 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Luzula sylvatica 'Starmaker' - chlpaňa hájna

Luzula Sylvatica 'Starmaker'

Kobercovitá, pomaly sa krátkymi výbežkami rozrastajúca tráva, tvoriaca husté porasty stálozelených širokých listov, dorastajúcich do výšky 30 cm. Kvety sa objavujú v V. - VI. mesiaci, na dlhých stonkách, usporiadaných do riedkych metlinách, gaštanovo hnedej farby. Uprednostňujú humózne, priepustné, mierne vlhké pôdy v polotienistom až tienistom stanovišti. Uplatní sa hlavne ako náhrada trávniku v zatienených partiách, ale uplatní sa i v malých skupinách na záhonoch, pri vodných plochách, v nádobách.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Miscanthus sinensis ´Gracillimus´ - ozdobnica čínska

Miscanthus Sinensis ´Gracillimus´

Kultivar ozdobnice pestovanej pre jej 130 - 150 cm vysoké trsy úzkych oblúkovite prevísajúcim, tmavo zeleným listom. Kvitne len zriedka, ak je dlhá jeseň. Vyžaduje Slnečné a suchšie stanovištia, no znesie i ľahký tieň. Pre svoj jemný a vzdušný vzhľad je vhodná hlavne ako solitera, ale uplatní sa i vysadená v skupinách, záhonoch, či nádobách.

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Miscanthus sinensis ´Grosse Fontaine´ - ozdobnica čínska

Miscanthus Kleine Fontane

Ozdobnica vysoká až 180 cm má nálevkovitý vzrast, tvorený dlhými oblúkovito prevýsajúcimi tmavo zelenými listami s bielym pruhom v strede, nad ktoré vyrastajú počas IX. mesiaca najskôr hnedé, neskôr striebriste šedé súkvetia. Znesie slnko i ľahký polotieň, pôdy mierne vlhké až suché. Uplatní sa ako solitera, ale vynikne i z záhonoch a pri vodných plochách. Súkvetia je možné sušiť.

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Miscanthus sinensis 'Silberfeder' - ozdobnica čínska

Miscanthus Sinensis 'Silberfeder'

Ozdobnica vysoká až 220 cm má nálevkovitý vzrast, tvorený dlhými širokými oblúkovito prevýsajúcimi listami, nad ktoré vyrastajú počas IX. mesiaca strieborno biele súkvetia. Znesie slnko i ľahký polotieň, pôdy mierne vlhké až suché. Uplatní sa ako solitera, ale vynikne i z záhonoch a pri vodných plochách. Súkvetia je možné sušiť.

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Molinia caerulea 'Edith Dudszus' - bezkolenec belasý

Molinia Caerulea 'Edith Dudszus'

Trsovitá tráva s úzkymi tmavozelenými listami vysokými 40 cm, nad ktoré v VIII. - X. mesiaci vejárovito vyrastajú 60 až 120 cm vysoké steblá s až 30 cm dlhými úzkymi, tmavopurpurovými súkvetiami, ktoré pri zasychaní trochu strácajú farbu. Rastlina na slnku na jeseň vyfarbuje do žlto oranžova. Je nenáročná, znáša vlhké až suchšie pôdy, na slnku, prípadne v ľahkom polotieni. Nenáročná elegantná tráva vysádzaná ako solitéra, v skupinách, do záhonov, k vodným plochám, ako predsadba pred drevinami, kde vyniknú jemné kvetenstvá, hlavne na jeseň keď vyfarbuje.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Molinia caerulea 'Heidebraut' - bezkolenec modrý

Molinia Caerulea 'Heidebrant'

Trsnatá tráva s úzkymi tmavozelenými listami vysokými 40 cm, nad ktoré v VIII. - X. mesiaci vejárovito vyrastajú až 120 cm vysoké steblá s až 30 cm dlhými úzkymi súkvetiami, ktoré sa sfarbujú do žlta. Rastlina na slnku na jeseň vyfarbuje do žlto oranžova.  Obľubuje mierne vlhké až mierne suché pôdy na slnku, prípadne v ľahkom polotieni. Krátkodobo znesie i sucho. Nenáročná elegantná tráva vysádzaná ako solitéra, do skupinách, do záhonov, k vodným plochám, ako predsadba pred drevinami, kde vyniknú jemné kvetenstvá, hlavne na jeseň keď vyfarbuje.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Trávy: Panicum virgatum 'Shenandoah' - proso prútnaté

Panicum Virgatum Shenandoah Flower

Trsnatá tráva vysoká 120 cm s listami na koncoch počas celej sezóny vínovo červené, neskôr červené. Jemné vzdušné súkvetia sa objavujú  vo VIII. - IX. mesiaci. Obľubuje mierne vlhké, živné pôdy na slnku, prípadne v ľahkom polotieni. Vysádza sa ako solitera, do skupín i do záhonov a nádob.

Kontajner: Ko2 l

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2