Okrasné trávy

Bouteloua gracilis - grama štíhla

Bouteloua Gracilis

Menšia jemná trsnatá tráva dorastajúca do výšky 40 cm. V VII. - IX. mesiaci zdobia rastlinu drobné súkvetia uložené horizontálne, oproti vertikálne postaveným stonkám. Obľubuje suchšie priepustné pôdy a slnečné stanovištia. Uplatní sa hlavne v suchších záhonoch, ale i v nádobách.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Calamagrostis × acutiflora 'Karl Foester' - smlz

Calamagrostis X Acutiflora Karl Foerster

Trsovitá, hustá, pomaly sa rozrastajúca, 120 cm vysoká, s výrazne vzpriameným vzrastom. Strieborno bronzové až purpurovo hnedé, dlhé, úzke metliny objavujúce sa v VII. - IX. mesiaci, sa neskôr sfarbujú do slamovo žlta a vytrvávajú na rastline až do jari. Na pôdu nie je náročná, obľubuje mierne vlhké pôdy, ale znesie i suchšie, na slnečnom až polotienistom stanovišti. Uplatní sa v záhonoch od solitér až po rozsiahle monokultúrne výsadby, prírode podobné výsadby, rez a sušenie súkvetí.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Calamagrostis × acutiflora 'Overdam' - smlz

Calamagrostis Overdam

Trsovitá, pomaly sa rozrastajúca, 120 cm vysoká, s výrazne vzpriameným vzrastom. Listy ma po okrajoch lemované bielimy písikmi, často s ružovočerveným nýdychom. Strieborné s fialovým nádychom, až sivasto ružové, dlhé, úzke metliny objavujúce sa v VII. - IX. mesiaci, sa neskôr sfarbujú do slamovo žlta a vytrvávajú na rastline až do jari. Na pôdu nie je náročná, obľubuje mierne vlhké pôdy, ale znesie i suchšie, na slnečnom až polotienistom stanovišti. Uplatní sa v záhonoch od solitér až po rozsiahle monokultúrne výsadby, prírode podobné výsadby, rez a sušenie súkvetí.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,25 € bez DPH / 2,70 € s DPH

detail

Carex albula 'Amazon Mist' - ostrica

Carex Albula 'Amazon Mist'

Trsovitá, tvoriaca 25 cm vysoké,  plocho guľovité trsy, tvorené dlhými prevísajúcimi, strieborno zelenými listami. Kvety sa objavujú v VII.-IX. mesiaci a tvoria ich drobné nenápadné klásky. Na pôdu nie je náročná, ale obľubuje mierne vlhkú pôdu na slnku až polotieni. Vysádza sa do skupín, na záhony, skalky, nádoby. Často sa používa do jesenných aranžmánov.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,50 € bez DPH / 1,80 € s DPH

detail

Carex howardii 'Phoenix Green' - ostrica

Carex Howardii 'Phoenix Green'

Trsovitá tráva tvoriaca vankúše sviežo zelených listov v polguľovom trse, vysokom do 30 cm. Konce listov sa na jeseň vyfarbujú do bronzova a zostávajú rovnako vyfarbené i počas zimi. Kvety nenápadné, objavujúce sa v VII. - IX. mesiaci. Prosperuje v priepustných, na živiny bohatých, mierne vlhkých pôdach na polotienistom až slnečnom stanovišti. Uplatní sa na záhonoch, v skupinových výsadbách, i v zmiešaných záhonoch, často sa vysádza ako náhrada trávniku v polotieni, v nádobách.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,50 € bez DPH / 1,80 € s DPH

detail

Carex morowii 'Variegata' - ostrica

Carex Morowii 'Variegata'

Pomalšie výbežkami sa rozrastajúca stálozelená ostrica dorastajúca do výšky 30 cm a tvoriaca porasty lesklých tmavo zelených listov s krémovým okrajom. Kvety sú menej nápadné objavujúce sa vo IV. mesiaci ako menšie čierne klásky. Vyhovujú jej mierne vlhké pôdy v polotieni až tieni, na slnku potrebuje výdatnejšiu závlahu a v zime zvyknú listy usychať. Na jar sa nezrezávajú celé listy, ale len dve tretiny dĺžky. Uplatní sa na záhonoch, v plošnej výsadbe, ako podrast drevín, vhodná ako náhrada trávniku. je možné ju pestovať i v nádobách.

Kontajner: Ko1L

Cena: 2,42 € bez DPH / 2,90 € s DPH

detail

Carex pendula - ostrica previsnutá

Carex Pendula

Trsovitá, tvoriaca stálozelené, dlhé až 90 cm, jemne zahnuté listy, nad ktoré vyrastajú stonky dlhé i viac ako 1 m, nesúce dlhé previsnuté jahňadám podobné, najskôr zelené, neskôr hnedé kvtenstvá, objavuvjúce sa v VI. mesiaci. Obľubuje vlhkú až podmáčanú pôdu na slnku i polotieni, ale dobre znáša i tieň. Vysádza sa ako solitér, do skupín, k vodným plochám, do záhonov, prírode podobných výsadieb.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Carex testacea 'Prairie Fire' - ostrica

Carex Testacea 'Prairie Fire'

Trsovitá, vždyzelená s ohnutými listami 60 cm dlhými, tvoriaca  polguľové trsy 40 cm vysokými. Na exponovanejších stanovištiach, rastú listy viac vzpriamené. Listy sa na slnku, v druhej polovici leta sa listy vyfarbujú do bronzova až oranžova. Kvety nenápadné, objavujúce sa v VII. - IX. mesiaci. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa na záhony, do skupín, do zmiešaných výsadieb, do skaliek, do nádob.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,50 € bez DPH / 1,80 € s DPH

detail

Deschampsia caespitosa 'Goldtau' - metlica trsnatá

Deschampsia Caespitosa 'Goldtau'

Trsnatá tráva tvoriaca tuhé tmavozelené listy vysoké do 30 cm, nad ktoré vyrastá v VII. - VIII. mesiaci množstvo jemných vzdušných kvetenstiev, svetlo zelnej farby, vysokých 70 cm, neskôr získavajú žltú farbu . Kvetenstvá sú esteticky hodnotné často až do zimy. Na pôdu ani polohu nie je náročná, znesie vlhko i suchšie pôdy na slnku i v tieni, ale najlepšie prosperuje v mierne vlhkých pôdach. Pre veľkú nenáročnosť je jej využitie takmer univerzálne, od okrasných záhonov, skupinových výsadieb až po pestovanie v nádobách.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Deschampsia caespitosa 'Palava' - metlica trsnatá

Deschampsia Caespitosa 'Palava'

Trsnatá tráva tvoriaca tuhé tmavozelené listy vysoké 30 cm, nad ktoré vyrastá v VII. - IX. mesiaci množstvo jemných vzdušných kvetenstiev, svetlej farby, vysokých 50cm . Kvetenstvá sú esteticky hodnotné často až do zimy a netvoria klíčivé semená, vďaka čomu sa sama nepresieva, narozdiel od základného druhu. Na pôdu ani polohu nie je náročná, znesie vlhko i suchšie pôdy na slnku i v tieni, ale najlepšie prosperujev mierne vlhkých pôdach. Pre veľkú nenáročnosť je jej využitie takmer univerzálne, od okrasných záhonov, väčších skaliek, skupinových výsadieb až po pestovanie v nádobách.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Festuca glauca 'Intense Blue' - kostrava sivá

Festuca Glauca 'Intense Blue'

Trsnatá tráva, tvoriaca trsy tuhých sivo modrých 20 cm dlhých listov z ktorých v V. - VI. mesiaci vyrastajú steblá vysoké 30 cm nesúce stiahnuté klásky, ktoré sú najskôr svetlo zelené, neskôr slamovo žlté. Vyhovujú jej suchšie, na živiny chudobné pôdy na slnku, ale znesie aj slabšie zatienenie. Na suchších chudobných pôdach pomalšie starne. Na živných pôdach je potrebné častejšie rozsádzať. Uplatní sa na skalkách, v nádobách, prírode blízkych výsadbách, ale i na suchších záhonoch v malých skupinkách, i v skupinových výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Helictotrichon sempervirens 'Saphirsprudel' - ovsíkovec stálozelený

Helictotrichon Sempervirens 'Saphirprudel'

Trsovitá, vždyzelená tráva, so širšími, tuhými, šedo modrými listami, tvoriacimi polguľovité trsy, 40 cm vysoké, nad ktorými sa v V. - VI. mesiaci objavujú až 120 cm vysoké kvetné stonky, nesúce strieborný, vzdušný klas, neskôr slamovej farby. Vzdušná tráva, s kompaktnou hmotou pri zemi tvoria listy, kvetenstvá sú vzdušné a netvoria nepriehľadnú bariéru. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku. Na zatienených alebo vlhkých stanovištiach trpieva hubovými chorobami a v zime môže vyhnívať. Vysádza sa do záhonov, do skupín, ako solitera, nádoby.

kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Miscanthus sinensis ´Gracillimus´ - ozdobnica čínska

Miscanthus Sinensis ´Gracillimus´

Kultivar ozdobnice pestovanej pre jej 130 - 150 cm vysoké trsy úzkych oblúkovite prevísajúcim, tmavo zeleným listom. Kvitne len zriedka, ak je dlhá jeseň. Vyžaduje Slnečné a suchšie stanovištia, no znesie i ľahký tieň. Pre svoj jemný a vzdušný vzhľad je vhodná hlavne ako solitera, ale uplatní sa i vysadená v skupinách, záhonoch, či nádobách.

Kontajner: Ko 2 L

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Miscanthus sinensis ´Zebrina´ - ozdobnica čínska

Miscanthus Sinensis ´Zebrina´

Zaujínavý kultivar ozdobnice dorastajúci 180 - 200 cm, ktorej zelené listy sú priečne žlto pruhované. Kvitne v IX. - X. mesiaci najskôr hnedými, neskôr striebristo šedými súkvetiami. Vyžaduje slnko, ale znesie i ľahký polotieň, pôdy mierne vlhké až suché. Uplatní sa hlavne ako zaujímavá solitera, ale i vysadená v záhone. Súkvetia je možné používať sušiť.

Kontajner: Ko2L

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Molinia arundinacea 'Cordoba' - bezkolenec rákosovitý

Molinia Arundinacea 'Cordoba'

Mohutná tráva, tvoriaca trsy širších, prehnutých listov, vysokých okolo 50 cm, nad ktoré vo VIII.-X. mesiaci, vyrastajú až 180 cm vysoké pevné stonky,  nesúce mierne ohnuté jemné kvetenstvá, ktoré neskôr zožltnú. Na jeseň sfarbuje do zlato žlta. Obľubuje slnečné i polotienisté miesta s mierne vlhkou pôdou, ideálne neutrálnou až mierne kyslou. Vysádza sa hlavne ako solitér, alebo v malých skupinkách, pre svoju veľkosť skoro vždy ako dominanta. Pôsobí veľkolepým a vzdušným dojmom.

Kontajner: K 11×11×12cm

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Molinia caerulea 'Edith Dudszus' - bezkolenec belasý

Molinia Caerulea 'Edith Dudszus'

Trsovitá tráva s úzkymi tmavozelenými listami vysokými 40 cm, nad ktoré v VIII. - X. mesiaci vejárovito vyrastajú 60 až 120 cm vysoké steblá s až 30 cm dlhými úzkymi, tmavopurpurovými súkvetiami, ktoré pri zasychaní trochu strácajú farbu. Rastlina na slnku na jeseň vyfarbuje do žlto oranžova. Je nenáročná, znáša vlhké až suchšie pôdy, na slnku, prípadne v ľahkom polotieni. Nenáročná elegantná tráva vysádzaná ako solitéra, v skupinách, do záhonov, k vodným plochám, ako predsadba pred drevinami, kde vyniknú jemné kvetenstvá, hlavne na jeseň keď vyfarbuje.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Molinia caerulea 'Heidebraut' - bezkolenec modrý

Molinia Caerulea 'Heidebrant'

Trsnatá tráva s úzkymi tmavozelenými listami vysokými 40 cm, nad ktoré v VIII. - X. mesiaci vejárovito vyrastajú až 120 cm vysoké steblá s až 30 cm dlhými úzkymi súkvetiami, ktoré sa sfarbujú do žlta. Rastlina na slnku na jeseň vyfarbuje do žlto oranžova.  Obľubuje mierne vlhké až mierne suché pôdy na slnku, prípadne v ľahkom polotieni. Krátkodobo znesie i sucho. Nenáročná elegantná tráva vysádzaná ako solitéra, do skupinách, do záhonov, k vodným plochám, ako predsadba pred drevinami, kde vyniknú jemné kvetenstvá, hlavne na jeseň keď vyfarbuje.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Panicum virgatum 'Strictum' - proso prútnaté

Panicum Virgatum 'Strictum'

Trsovitá, vzpriamená tráva, vysoká do 150 cm, valcovitého tvaru s listami čiastočne oblúkovito ohnutými až vzpriamenými. Jemné vzdušné súkvetia sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci, s načervenalým nádychom. Obľubuje mierne vlhké, živné pôdy na slnku, prípadne v ľahkom polotieni. Vysádza sa ako solitera, do skupín i do záhonov a nádob.

Kontajner: Ko 2 L

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Pennisetum alopecuroides 'Hameln Gold' - perovec psiarkovitý

Pennisetum Alopecuroides 'Hameln Gold'

Krásna tráva tvoriaca husté polguľovité trsy jemných žlto zelených až žltách listov z ktorých v VIII. - IX. mesiaci vyrastajú až 50 cm vysoké steblá nesúce vzdušné hnedasté klasy. Vyžaduje slnečné stanovište, inak nemá veľké nároky. Vysádza sa na záhony, do skupín,  ako solitera, či už samostatne, alebo s podrastom nižších rastlín, no uplatní sa i vo väčších skalkách.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Trávy: Pennisetum alopecuroides 'Little Bunny' - perovec psiarkovitý

Pennisetum Little Bunny

Krásna nízka kompaktná tráva tvoriaca polgoľovité trsy jemných tmavozelených listov, z ktorých v VIII. - IX. mesiaci vyrastajú 20 cm vysoké steblá nesúce vzdušné žlté až hnedo ružové klasy. Vyžaduje slnečné stanovište, inak nemá veľké nároky. Vysádza sa hlavne ako malá solitéra, či už samostatne, alebo s podrastom nižších rastlín, no uplatní sa i v záhonoch a nádobách.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2