Paprade

Athyrium filix-femina 'Lady in Red' - papradka samičia

Athyrium Filix Femina 'Lady In Red'

Papraď tvoriaca, 60-80 cm vysoké trsy oblúkovito zahnutých, opadavých, dva až tri krát perovito zložených, svetlozelených listov s výrazne červenými až červeno hnedými stonkami, najvýraznejšími hlavne na jar počas rašenia. Obľubuje humózne, mierne vlhké, nevysychavé pôdy, na filtrovanom svetle až tieni. Vysádza sa do prírode podobných výsadieb, ako podrast, do skupín, nádob, listy sa režú do kytíc.

Kontajner: K11

Cena: 3,00 € bez DPH / 3,60 € s DPH

detail

Athyrium niponicum 'Burgundy Lace' - papradka

Athyrium Niponicum 'Burgundy Lace'

Exotická forma papradky, tvoriaca opadavé, 30-40 cm dlhé, trojuholníkové listy, dva krát perovito delené. Výrazná je fialovou až purpurovou farbou stoniek, ktorá prechádza, hlavne okolo hlavných stredových rebier, na listy, ktoré môže sfarbyť až do 1/3. Zbytok listu je strieborný, hlavne u mladých listov, neskôr farba prechádza do strieborno zelenej farby. Vyfarbenie je najvýraznejšie u mladých listov. Vyžaduje humózne, neutrálne až slabo kyslé, mierne vlhké, nevysychavé pôdy, na filtrovanom svetle až tieni. Vysádza sa do zatienených záhonov, na tienisté skalky, ako podrast, do nádob.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 3,17 € bez DPH / 3,80 € s DPH

detail

Athyrium niponicum 'Pewter Lace' - papradka

Athyrium Niponicum 'Pewter Lace'

Exotická forma papradky, tvoriaca opadavé, 40-50 cm dlhé, trojuholníkové listy, dva krát perovito delené. Výrazná je až purpurovou farbou stoniek, okolo hlavných stredových rebier je list tmavo zelený až fialovo zelený. Zbytok listu je strieborný, hlavne u mladých listov, neskôr farba prechádza do strieborno zelenej farby. Vyfarbenie je najvýraznejšie u mladých listov. Vyžaduje humózne, neutrálne až slabo kyslé, mierne vlhké, nevysychavé pôdy, na filtrovanom svetle až tieni. Vysádza sa do zatienených záhonov, na tienisté skalky, ako podrast, do nádob.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 3,17 € bez DPH / 3,80 € s DPH

detail

Blechnum spicant - rebrovka rôznolistá

Blechnum Spicant

Stálozelená, krátkymi podzemkami sa rozrastajúca papraď, tvoriaca dva druhy listov. Sterilné listy sú plytko oblúkovité a vytrvávajú i cez zimu, sú lesklé, tmavo zelené, dlhé 20 cm, tvoriace peknú ružicu. Fertilné listy vyrastajú zo stredu ružice, sú dlhé až 45 cm a vyrastajú takmer vzpriamené, s úzkymi lístkami. Fertilné listy na zimu usychajú. Obľubuje neutrálne až kyslé, na humus bohaté, mierne vlhké pôdy na filtrovanom svetle až v tieni. Vysádza sa ako podrast, do prírode podobných výsadieb, do skupín.

Kontajner: K 11×11cm

Cena: 3,33 € bez DPH / 4,00 € s DPH

detail

Dryopteris affinis - papraď plevinatá

Dryopteris Affinis

Trsovitá, stálozelená, pomaly sa rozrastajúca papraď, tvoriace hrubé podzemky, z ktorých vyrastajú 80-100 cm vysoké, delené listy uložené do lievikovitého tvaru. Na pôdu nie sú obzvlášť náročné, znesú i suchšie stanovištia, ale vyhovujú im mierne vlhké pôdy v tieni alebo polotieni. Obstojne znášajú aj slnko, ale pri stále mierne vlhkej pôde. Vysádza sa ako podrast, v skupínách i solitérne, do prírode podobných výsadieb, do nádob. Listy sa dajú rezať do kytíc. Jedná so o jeden z najkrajších kultivarov.

Kontajner: K 11×11

Cena: 3,00 € bez DPH / 3,60 € s DPH

detail

Dryopteris affinis 'Cristata The King' - papraď plevinatá 'Cristata The King'

Dryopteris Affinis 'Cristata The King'

Trsovitá, stálozelená, pomaly sa rozrastajúca papraď, tvoriace hrubé podzemky, z ktorých vyrastajú až 80 cm vysoké, delené listy uložené do lievikovitého tvaru. Konce každého listu sú hrebenito zmnožené. Na pôdu nie sú obzvlášť náročné, znesú i suchšie stanovištia, ale vyhovujú im mierne vlhké pôdy v tieni alebo polotieni. Obstojne znášajú aj slnko, ale pri stále mierne vlhkej pôde. Vysádza sa ako podrast, v skupínách i solitérne, do prírode podobných výsadieb, do nádob. Listy sa dajú rezať do kytíc. Jedná so o jeden z najkrajších kultivarov.

Kontajner:K11×11cm

Cena: 3,00 € bez DPH / 3,60 € s DPH

detail

Dryopteris erythrosora - papraď

Dryopteris Erythrosora

Opadavá papraď s plazivým, pomaly sa rozrastajúcim podzemkom, z ktorého vyrastajú široko trojuholníkové, lesklé listy, vysoké do 60 cm. Listy sú v mladosti medenočervené, neskôr prechádzajú do tmavo zelenej farby. Červené výtrusnice sa tvoria na spodnej strane listov. Obľubuje humóznu, mierne vlhkú pôdu v polotieni až tieni. Vysádza sa ako podrast, do skupín, ako solitera, do nádob.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 3,00 € bez DPH / 3,60 € s DPH

detail

Dryopteris sieboldii - papraď

Dryopteris Sieboldii

Poloopadavá až stálozelená papraď s veľmi nevšedným listom. Z pomaly sa rozrastajúceho podzemku vyrastajú 40-60 cm vysoké, tmavo zelené listy s modrým nádychom. Listy sú perovité, menej delené a jednotlivé lístky sú výrazne široké. Obľubuje mierne kyslé, na humus bohaté, mierne vlhké pôdy v polotieni až tieni, ale znáša dobre i suchšie stanovište. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, na väčšie zatienené skalky, do nádob. Je ju možné pestovať i ako izbovú rastlinu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 3,17 € bez DPH / 3,80 € s DPH

detail

Dryopteris wallichiana - papraď

Dryopteris Wallichiana

Polostálozelená, mohutná papraď, vysoká 60-100 cm s listami usporiadanými do lievikovitého tvaru. Mladé listy sú svetlo až žlto zelené so stredovým rebrom výrazne tmavo hnedo šupinatým, neskôr listy získavajú zelenšiu farbu. Obľubuje humózne, mierne vlhké, nevysychavé pôdy, na filtrovanom svetle až tieni. Vysádza sa ako solitér, do skupín, ako podrast.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 3,00 € bez DPH / 3,60 € s DPH

detail

Matteuccia struthiopteris - perovník pštrosí

Matteuccia Struthiopteris

Veľmi pekná, do 1 m vysoká paparaď tvoriaca kornútovité trsy jemných delených listov, sviežozelenej farby. Koncom leta v strede trsov vyrastajú kratšie hnedé výtrusné listy, ktoré oproti listom vytrvávajú i počas zimy. Táto papraď sa rozrastá horizontálnymi podzemkami, takže časom tvorí redšie porasty, čo dá vyniknúť jednotlivým ružiciam. Obľubuje humózne, mierne vlhké pôdy v tieni až polotieni. Na slnku listy rýchlo strácajú sviežu farbu a od okrajov zasychajú. Vysádza sa ako podrast pod dreviny, do zatienených záhonov, vysádza sa do skupín s podrastom nižších rozrastajúcich sa rastlín, ktoré zakryjú pôdu medzi jednotlivými trsmi. Výtrosné listy sa dajú sušiť a používajú sa v suchých aranžmánoch.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 3,00 € bez DPH / 3,60 € s DPH

detail

Polystichum setiferum 'Plumosum Densum' - papraďovec štetinatý 'Plumosum Densum'

Polystichum Setiferum 'Plumosum Densum'

Trsovitá papraď s jemne delenými, lesklými listami, dorastajúcimi 40 cm výšky. Listy zostávajú zelené i cez zimu. Jedna z najkrajších odrôd papradí, najviac vyniknú hlavne staršie rastliny. Obľubuje humózne, mierne vlhké pôdy bez obsahu vápniku, v polotieni až tieni. Vysádza sa do skupín, ako solitér, ako podrast, do nádob.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 3,33 € bez DPH / 4,00 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2