Trvalky

Aconitum napellus 'Album' - prilbica modrá

Aconitum Napellus 'Album'

Rastlina vytvárajúca stonky vysoké 100 - 130 cm nesúce klas bielych kvetov. Typické prilbicovité kvety rozkvitajú vo VIII. mesiaci. Vyhovujú jej humózne mierne vlhké pôdy v polotieni. Uplatní sa v záhonoch i ako solitér.

Kontajner: K1l

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Actinella scaposa (syn. Hymenoxys scaposa)

Actinella Scaposa

Trvalka tvoriaca trsy prízemných ružíc tmavozelených listov z ktorých v V. - VII. mesiaci vyrastajú do 30 cm vysoké bezlisté stonky nesúce po jednom žltom kvete. Zvykne v druhej polovici leta opakovať kvitnutie. Vyhovujú jej kamenité priepustné suchšie pôdy na slnku. Vysádza sa hlavne do skaliek.

Kontajner: K 9×9×9,5cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Achillea ptarmica 'Nana' - rebríček bertrámový

Achillea Ptarmica 'Nana Compacta'

Kompaktná len 20 až 25 cm vysoká, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca trvalka do malých porastov. V VII.-IX. mesiaci sa na vrcholoch objavujú čisto biele kvety so špinavo bielym stredom. Obľubuje mierne vlhké až vlhké, výživné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Uplatní sa v záhonoch, v skupinách, na väčších skalkách, v nádobách.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Anemone sylvestris - veternica hájna

Anemone Sylvestris

Trsnatá, pomaly sa rozrastajúca trvalka, s dlanito členenými listami, z ktoých vyrastajú stonky vysoké 30 cm, nesúce po jednom relatívne veľkom bielom kvete, ktoré rozkvitajú v V. mesiaci. Obľubuje suchšie až mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne na záhonoch i v prírode blízkych výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Antennaria dioica 'Rubra' - plešivec dvojdomý

Antennaria Dioica Rubra 1

Skalnička tvoriaca koberce sivo plstnatých listov z ktorých v V. mesiaci vyrastajú 10 cm vysoké olistené stonky nesúce zhluk drobných ružových až červeno ružových kvetov. Obľubuje suché stanovištia s priepustnou piesčitou pôdou na slnku. Vysádza sa na skalky, do nádob, suchých múrikov, ako náhrada za trávnik.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Antirrhinum braun-blanquetii - papuľka braun-balquetova

Antirrhinum Braun Blanquetii

Trvalková papuľka tvoriaca kríčky vystúpavých až vzpriamených stoniek, vyských do 50 cm, nesúcich dlhé klasy svetlo žltých kvetov s tmavožltým jazykom, niekedy kvetu majú svetlo ružovú farbu so žltým jazykom, rozkvitajúcich v V. - X. mesiaci. Vhodné odstraňovať odkvitnuté súkvetia. Prosperuje v priepustných, mierne vlhkých až suchých pôdach na slnku. Vysádza sa na záhony, veľké skalky, suché múriky, na rez kvetov.

Kontajner: K 9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia caerulea ´Biedermeier´ - orlíček veľkokvetý

Aquilegia Vulgaris ´Biedermeier´

Nižšia odroda orlíčku vysoká do 35 cm. V V. - VI. mesiaci sa nad listami na rozvetvených stonkách objavuje veľké množstvo kvetov živých farieb. Rastliny sú pestované v zmesi farieb. Vyhovujú mu vlhkejšie polohy v polotieni i na výslní. Uplatní sa v záhonoch, skalkách, nádobách a je vhodný i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia caerulea ´McKana´ - orlíček veľkokvetý

Aquilegia Caerulea ´Mc Kana´

Vysoký kultivar dorastajúci do výšky 75 cm. V priebehu V. - VI. mesiaca sa nad listami na vysokých rozvetvených stonkách objavujú dvojfarebné kvety. Táto odroda je pestovaná v zmesi farieb. Obľubuje vlhkejšie polohy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch, nádobách, ako solitéra a je vhodná i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia vulgaris 'Barlow Choice' - orlíček obyčajný

Aquilegia Vulgaris 'Barlow Choice'

Vysoký kultivar dorastajúci do výšky 80 cm. V priebehu VI. - VII. mesiaca sa nad listami na vysokých rozvetvených stonkách objavujú zaujímavé plné kvety, so zmnoženými kvetnými lupienkami. Táto odroda je pestovaná v zmesi farieb modrej, staro ružovej, fialovej, vínovo červenej, bielej a v rôznych odtieňoch týchto farieb. Obľubuje vlhkejšie polohy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch, v zmiešaných záhonoch, i skupinových výsadbách, nádobách, ako solitéra a je vhodná i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Arabis procurrens 'Old Gold' - arábka výbežkatá

Arabis Procurrens 'Old Gold'

Kobercová skalnička, s lesklými žlto až žltozeleno panašovanými listami, na jeseň a v zime s fialovým nádychom, z ktorých v IV. mesiaci vyrastajú 5 - 10 cm vysoké stonky s bielymi kvetmi. Vyhovujú jej mierne vlhké pôdy na slnku i polotieni. Uplatní sa ako náhrada trávniku, na suchých múrikoch, vo väčších skalkách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Splendens' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Splendens'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca 10 cm vysoké vankúše trávovitých listov, nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú bezlisté stonky nesúce na koncoch guľovité súkvetie ružovej farby. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Vesuv' - trávnička prímorská

Armeria Rubrifolia500

Tráve podobná skalnička, tvoriaca 10 - 15 cm vysoké vankúše trávovitých tmavo hnedočervených listov, nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú bezlisté stonky nesúce na koncoch guľovité súkvetie ružovej farby. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Armeria 'Rosi' - trávnička 'Rosi'

Armeria Maritima 'Rosi'

Kompaktná, vankúšovitá skalnička tvoriaca vankúše tmavo zelených trávovitých listov, nad ktoré vyrastajú 5 - 10 cm vysoké stonky nesúce hlávku svetlo ružových kvetov, rozkvitajúcich  v V. - VI. mesiaci. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku. Vysádza sa na skalky, do záhonov, nádob.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Artemisia ludoviciana - palina

Artemisia Ludoviciana

Výrazná, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca, trsovitá trvalka, vysoká 60 - 90 cm. Kopijovité listy sú výrazne zamatovo strieborno biele. V VII. - VIII. mesiaci tvorí biele metliny s drobnými nevýraznými hnedasto žltými kvetmi. Kvetenstvá sa často odstraňujú, aby si rastlina zachovala kompaktný tvar a tvorila nové stonky s listami, ktoré sú hlavnou ozdobou rastliny. Na pôdu nenáročná, ale obľubuje skôr humózne a mierne vlhké pôdy, ale znesie i pôdy suchšie na slnečnom stanovišti. Uplatní sa hlavne v záhonoch, a prírodne ladených výsadbách, kde svojím sfarbením vytvára efektný kontrast k ostatným zeleným rastlinám. Sivé súkvetia sa používajú na rez a sušenie do kytíc.

Kontajner: K11×11×12 cm

Cena: 1,83 € bez DPH / 2,20 € s DPH

detail

Asclepias tuberosa 'Gay Butterflies' - glejovka hľúznatá

Asclepias Tuberosa 'Gay Butterflies Mixture'

Trsnatá trvalka s 60 - 70 cm vysokými olistenými, v hornej časti rozvetvenými stonkami, nesúcimi súkvetia kvetov vo farbách oranžovej, žltej, oranžovo-červenej farby, rozkvitajúce v priebehu VI. - VIII. mesiaca. Obľubuje mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa do záhonov.

Kontajner: K11

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Asphodeline lutea - asfodela žltá

Asphodeline Lutea

Stepná rastlina tvoriaca asi 80 cm vysoké husto olistené stonky. Listy sú úzke podobné tráve sivo zelenej farby. V V. - VI. mesiaci rozkvitajú na koncoch stoniek klasy žltých hviezdicivitých kvetov. Vyhovujú jej suchšie priepustné pôdy na slnečných stanovištiach, ale znesie i ľahké zatienenie. Uplatní sa v skupinových výsadbách ale i ako solitér.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Aster ageratoides var. adustus 'Nana' - astra

Aster Ageratoides Var. Adustus 'Nanus'1

Nízka. kompaktná, kobercovitá astra tvoriaca bohato rozkonárené stonky, vysoké 15 - 20 cm, na konci ktorých rozkvitajú svetlo fialové kvety so žltým terčom vo VIII. - IX. mesiaci. Obľubuje priepustnejšie, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa do záhonov, ako obruba, veľké skalky.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster alpinus 'Goliath' - astra alpínska

Aster Alpinus 'Goliath'

Rastlina tvorí vankúše listových ružíc z ktorých v V. - VI. mesiaci vyrastajú 15 - 20 cm dlhé riedko olistené stonky nesúce po jednom relatívne veľkom margarétkovitom svetlo modrom kvete so žltým terčom. Vyhovujú jej slnečné polohy s mierne vlhkou až suchou priepustnou pôdou. Neprispieva jej dlhodobejšie mokro. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, ale i v záhonoch a nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster alpinus 'Roseus' - astra alpínska

Aster Alpinus 'Roseus'

Tvorí ploché vankúše tmavozelených listov nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú 15 - 20 cm vysoké riedko olistené stonky nesúce zvyčajne jeden ružový kvet so žltým terčom. Obľubuje slnečné mierne vlhké a suchšie polohy. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, aj v nádobách, záhonoch vysádzané do skupín, alebo ako obruba záhonu, kvety sú vhodné i k rezu.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster ericoides 'Snow Flurry' - astra vresovcovitá

Aster Ericoides 'Snow Flurry'

Nízky, kobercovitý, do 5 - 10 cm vysoký,  kultivar s poliehavými stonkami, často plaziacimi sa tesne pri zemi. V IX.-X. mesiaci rozkvitá záplava bielych kvetov so žltým stredom. Vysadená na okraji múrika alebo nádoby tvorí previsy. Na pôdu nie je náročná, ale obľubuje humóznejšie, mierne vlhké až suchšie, ale nie vysýchavé pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysýdza sa na skalky (treba rátať s rozrastaním), suché múriky, okraje záhonov, náhrada trávnika, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2