Trvalky

Acinos alpinus - dušovka alpínska

Acinos Alpinus

Trvalka vysoká 15 cm tvoriaca poliehavé stonky, na konci ktorých v VI. - IX. mesiaci rozkvitá krátky praslen fialových kvietkov s bielou kresbou. Vyhovujú jej vápenaté priepustné suchšie až mierne vlhké pôdy na slnku alebo v ľahkom polotieni. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, v predných častiach záhonov i v nádobách.

Kontajner K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Aconitum carmichaelii - prilbica

Aconitum Carmichaelii

100 - 120 cm vysoké stonky nesú na koncoch slabo rozvetvený klas modrých kvetov, typického tvaru pripomínajúceho prilbu, ktoré sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci. Vyhovujú mu humózne vlhkejšie pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne v záhonoch s inými neskoro kvitnúcimi trvalkami, v kombinácii s drevinami, ale i ako solitér.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium ´Cerise Queen´ - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium ´Cerise Queen´

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch ružovej a purpurovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K11×11cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Heidi' - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium 'Heidi'

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov čerešňovo ružovej farby, pri odkvitaní prechádzajúcej do svetlo ružovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie. Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Paprika' - rebríček obyčajný

Achillea Paprika

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov červenej farby. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.  Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Petra' - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium 'Petra'

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov jasne purpurovo červenej farby s bielym očkom. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie. Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Terracotta' - rebríček obyčajný

Achillea Terracotta (3)

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch oranžovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Wesersandstein' - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium 'Wesersandstein'

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 70 - 80 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov, najskôr sýto lososovo ružových so svetlo žltým očkom, potom svetlo lososovo rožových a pri odkvitaní získavajú krémovo nažltlú farbu. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie. Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Ajuga reptans ´Burgundy Glow´ - zbehovec plazivý

Ajuga Reptans ´Burgundy Glow´

Tvorí 15 cm vysoké porasty zelených listov s bielou a ružovou kresbou z ktorých vyrastajú vo IV. - VI. mesiaci klásky modrých kvetov. Znáša polotieň i slnečné polohy, vyžaduje mierne vlhkú až vlhkú pôdu. Uplatní sa pre svoje rýchle rozrastanie ako podrast pred drevinami alebo náhrada trávniku, taktiež je vhodná do nádob a na veľké skalky.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Ajuga reptans ´Mahogany´ - zbehovec plazivý

Ajuga Reptans ´Atropurpurea´

Tvorí 15 cm vysoké porasty červeno hnedých listov z ktorých vyrastajú vo IV. - VI. mesiaci klásky modrých kvetov. Najstaršie listy hlavne v polotieni prechádzajú postupne do tmavo zelenej farby. Znáša polotieň i slnečné polohy, vyžaduje mierne vlhkú až vlhkú pôdu. Uplatní sa pre svoje rýchle rozrastanie ako podrast pred drevinami alebo náhrada trávniku, taktiež je vhodná do nádob a na veľké skalky.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Alchemilla mollis 'Irish Silk' - alchemilka mäkká

Alchemilla Mollis 'Irish Silk'

Trsnatá trvalka, robustnejšia, tvoriaca trsy, vysoké 30 cm, s mäkko chlpatými listami, na ktorých sa po daždi držia kvapôčky vody. V VI. - VII. mesiaci vyrastajú, až 50 cm vysoké rozvetvené stonky nad listy s množstvom drobných zeleno žltých kvietkov. Pôdy obľubuje mierne vlhké a humózne, preferuje slnečné prípadne polotienisté polohy. Uplatní sa hlavne v záhonoch ako výplňová rastlina ale i ako obruba alebo v nádobách a kvety je možné rezať do kytíc.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Amsonia tabernaemontana 'Blue Ice' - amzónia

Amsonia Tabernaemontana 'Blue Ice'

Trsovitá vzpriamená trvalka, tvoriaca málo vetvené až nevetvené, olistené stonky vysoké okolo 60cm, na ktorých vrcholoch rozkvitajú v VI.-VII. mesiaci modré hviezdicovité kvety v okrúhlych súkvetiach. Veľmi efektné je i jesenné vyfarbenie, kedy rastlina dostáva zlaté až oranžovo bronzové sfarbenie listov. Obľubuje priepustnejšie mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku, prípadne ľahkom polotieni. V suchších pôdach zostáva nižšia. Vysádza sa do záhonov, do prírode podobných výsadieb hlavne typu severoamerickej prérije, lem porastov drevín.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Anaphalis alpicola - plesnivka

Anaphalis Alpicola

Skalnička tvoriaca koberce sivozelených listových ružíc z ktorých v VI. - VIII. mesiaci vyrastajú 10 cm vysoké stonky nesúce súkvetie bielych, na báze fialovo- hnedých drobných kvietkov podobných slamienke. Obľubuje priepustné, suchšie pôdy na slnku alebo polotieni. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, v nádobách. Kvety sa dajú sušiť do kytíc.

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Androsace sempervivoides 'Susan Joan' - pochybok

Androsace Sempervivoides, 10.4.2015.

Skalnička tvoriaca koberce stálozelených ružíc listov, z ktorých v IV. mesiaci vyrastajú 5 cm vysoké stonky nesúce súkvetie ružových voňavých kvietkov. Je drobnejšia ako Androsace sempervivoides a má listy na špičke zúžené do špicata. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie, ale nevysychavé pôdy na slnku alebo v ľahkom polotieni. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 2,00 € bez DPH / 2,40 € s DPH

detail

Anemone sylvestris 'Elise Fellman'- veternica hájna

Anemone Sylvestris 'Elise Fellman'

Trsnatá, pomaly sa rozrastajúca trvalka, s dlanito členenými listami, z ktoých vyrastajú stonky vysoké 30 cm, nesúce po jednom plnom bielom kvete, ktoré rozkvitajú v V. mesiaci. Obľubuje suchšie až mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne na záhonoch i v prírode blízkych výsadbách.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Anthemis tinctoria 'Kelwayi' - ruman farbiarsky

Anthemis Tinctoria

Rastlina pripomínajúca krík dorastajúca do 40 cm s jemne delenými listami a žltými margarétkovými kvetmi objavujúcimi sa v VI. - IX. mesiaci. Vyžaduje slnečné stanovište, na pôdu nie je náročný a znáša i sucho. Uplatní sa hlavne na záhonoch i ako doplnok ku skupinám drevín, do prírode podobných výsadieb.

Kontajner: 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Aquilegia flabellata 'Cameo Mix' - orlíček

Aquilegia Flabellata 'Cameo Mix'

Nízky kultivar dorastajúci do výšky 15 cm, tvoriaci trs krátko stopkatých, modrasto zelených listov. V priebehu IV. - VI. mesiaca sa nad listami na rozvetvených stonkách objavujú zaujímavé dvojfarebné kvety. Kvety majú okvetné lístky v odtieňoch ružovej, fialovej až modrej a bielej, vždy s korunnými lupienkami bielej farby. V dobrých podmienkach sa množí samovýsevom. Obľubuje mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch,skalkách, nádobách.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Arenaria lithops - piesočnica

Arenaria Lithops1

Drobná, jemná skalnička, vysoká len 2 - 5 cm, tvoriaca vankúše až malé koberce, nahustených drobných sivozelených listových ružíc. V VI. - VII. mesiaci rozkvitajú tesne nad listami drobné biele kvety. Obľubuje mierne vlhké až suchšie, ale nevysýchavé, dobre priepustné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,58 € bez DPH / 1,90 € s DPH

detail

Armeria juniperifolia 'Bevan' - trávnička borievkolistá

Armeria Juniperifolia

Vankúšovitá skalnička s drevnatými stonkami a hustými ihlicovitými listami, nad ktoré v V. mesiaci vyrastajú stonky vysoké 5 cm, nesúce hlávky ružových kvetov. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,83 € bez DPH / 2,20 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Little Penny' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Compacta'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca do 5 cm vysoké vankúše trávovitých listov, medzi ktorými v V. - VI. mesiaci sa objavujú súkvetia ružových kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,58 € bez DPH / 1,90 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2