Trvalky

Anemone sylvestris - veternica hájna

Anemone Sylvestris

Trsnatá, pomaly sa rozrastajúca trvalka, s dlanito členenými listami, z ktoých vyrastajú stonky vysoké 30 cm, nesúce po jednom relatívne veľkom bielom kvete, ktoré rozkvitajú v V. mesiaci. Obľubuje suchšie až mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne na záhonoch i v prírode blízkych výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Antirrhinum braun-blanquetii - papuľka braun-balquetova

Antirrhinum Braun Blanquetii

Trvalková papuľka tvoriaca kríčky vystúpavých až vzpriamených stoniek, vyských do 50 cm, nesúcich dlhé klasy svetlo žltých kvetov s tmavožltým jazykom, niekedy kvetu majú svetlo ružovú farbu so žltým jazykom, rozkvitajúcich v V. - X. mesiaci. Vhodné odstraňovať odkvitnuté súkvetia. Prosperuje v priepustných, mierne vlhkých až suchých pôdach na slnku. Vysádza sa na záhony, veľké skalky, suché múriky, na rez kvetov.

Kontajner: K 9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia caerulea ´Biedermeier´ - orlíček veľkokvetý

Aquilegia Vulgaris ´Biedermeier´

Nižšia odroda orlíčku vysoká do 35 cm. V V. - VI. mesiaci sa nad listami na rozvetvených stonkách objavuje veľké množstvo kvetov živých farieb. Rastliny sú pestované v zmesi farieb. Vyhovujú mu vlhkejšie polohy v polotieni i na výslní. Uplatní sa v záhonoch, skalkách, nádobách a je vhodný i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia caerulea ´McKana´ - orlíček veľkokvetý

Aquilegia Caerulea ´Mc Kana´

Vysoký kultivar dorastajúci do výšky 75 cm. V priebehu V. - VI. mesiaca sa nad listami na vysokých rozvetvených stonkách objavujú dvojfarebné kvety. Táto odroda je pestovaná v zmesi farieb. Obľubuje vlhkejšie polohy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch, nádobách, ako solitéra a je vhodná i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia vulgaris 'Barlow Choice' - orlíček obyčajný

Aquilegia Vulgaris 'Barlow Choice'

Vysoký kultivar dorastajúci do výšky 80 cm. V priebehu VI. - VII. mesiaca sa nad listami na vysokých rozvetvených stonkách objavujú zaujímavé plné kvety, so zmnoženými kvetnými lupienkami. Táto odroda je pestovaná v zmesi farieb modrej, staro ružovej, fialovej, vínovo červenej, bielej a v rôznych odtieňoch týchto farieb. Obľubuje vlhkejšie polohy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch, v zmiešaných záhonoch, i skupinových výsadbách, nádobách, ako solitéra a je vhodná i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Arabis procurrens 'Old Gold' - arábka výbežkatá

Arabis Procurrens 'Old Gold'

Kobercová skalnička, s lesklými žlto až žltozeleno panašovanými listami, na jeseň a v zime s fialovým nádychom, z ktorých v IV. mesiaci vyrastajú 5 - 10 cm vysoké stonky s bielymi kvetmi. Vyhovujú jej mierne vlhké pôdy na slnku i polotieni. Uplatní sa ako náhrada trávniku, na suchých múrikoch, vo väčších skalkách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Splendens' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Splendens'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca 10 cm vysoké vankúše trávovitých listov, nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú bezlisté stonky nesúce na koncoch guľovité súkvetie ružovej farby. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Vesuv' - trávnička prímorská

Armeria Rubrifolia500

Tráve podobná skalnička, tvoriaca 10 - 15 cm vysoké vankúše trávovitých tmavo hnedočervených listov, nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú bezlisté stonky nesúce na koncoch guľovité súkvetie ružovej farby. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Armeria 'Rosi' - trávnička 'Rosi'

Armeria Maritima 'Rosi'

Kompaktná, vankúšovitá skalnička tvoriaca vankúše tmavo zelených trávovitých listov, nad ktoré vyrastajú 5 - 10 cm vysoké stonky nesúce hlávku svetlo ružových kvetov, rozkvitajúcich  v V. - VI. mesiaci. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku. Vysádza sa na skalky, do záhonov, nádob.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Artemisia ludoviciana - palina

Artemisia Ludoviciana

Výrazná, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca, trsovitá trvalka, vysoká 60 - 90 cm. Kopijovité listy sú výrazne zamatovo strieborno biele. V VII. - VIII. mesiaci tvorí biele metliny s drobnými nevýraznými hnedasto žltými kvetmi. Kvetenstvá sa často odstraňujú, aby si rastlina zachovala kompaktný tvar a tvorila nové stonky s listami, ktoré sú hlavnou ozdobou rastliny. Na pôdu nenáročná, ale obľubuje skôr humózne a mierne vlhké pôdy, ale znesie i pôdy suchšie na slnečnom stanovišti. Uplatní sa hlavne v záhonoch, a prírodne ladených výsadbách, kde svojím sfarbením vytvára efektný kontrast k ostatným zeleným rastlinám. Sivé súkvetia sa používajú na rez a sušenie do kytíc.

Kontajner: K11×11×12 cm

Cena: 1,83 € bez DPH / 2,20 € s DPH

detail

Asclepias tuberosa 'Gay Butterflies' - glejovka hľúznatá

Asclepias Tuberosa 'Gay Butterflies Mixture'

Trsnatá trvalka s 60 - 70 cm vysokými olistenými, v hornej časti rozvetvenými stonkami, nesúcimi súkvetia kvetov vo farbách oranžovej, žltej, oranžovo-červenej farby, rozkvitajúce v priebehu VI. - VIII. mesiaca. Obľubuje mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa do záhonov.

Kontajner: K11

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Asphodeline lutea - asfodela žltá

Asphodeline Lutea

Stepná rastlina tvoriaca asi 80 cm vysoké husto olistené stonky. Listy sú úzke podobné tráve sivo zelenej farby. V V. - VI. mesiaci rozkvitajú na koncoch stoniek klasy žltých hviezdicivitých kvetov. Vyhovujú jej suchšie priepustné pôdy na slnečných stanovištiach, ale znesie i ľahké zatienenie. Uplatní sa v skupinových výsadbách ale i ako solitér.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Aster ageratoides var. adustus 'Nana' - astra

Aster Ageratoides Var. Adustus 'Nanus'1

Nízka. kompaktná, kobercovitá astra tvoriaca bohato rozkonárené stonky, vysoké 15 - 20 cm, na konci ktorých rozkvitajú svetlo fialové kvety so žltým terčom vo VIII. - IX. mesiaci. Obľubuje priepustnejšie, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa do záhonov, ako obruba, veľké skalky.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster ericoides 'Snow Flurry' - astra vresovcovitá

Aster Ericoides 'Snow Flurry'

Nízky, kobercovitý, do 5 - 10 cm vysoký,  kultivar s poliehavými stonkami, často plaziacimi sa tesne pri zemi. V IX.-X. mesiaci rozkvitá záplava bielych kvetov so žltým stredom. Vysadená na okraji múrika alebo nádoby tvorí previsy. Na pôdu nie je náročná, ale obľubuje humóznejšie, mierne vlhké až suchšie, ale nie vysýchavé pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysýdza sa na skalky (treba rátať s rozrastaním), suché múriky, okraje záhonov, náhrada trávnika, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster novi-belgii 'Karminkuppel' - astra novobelgická

Aster Novi Belgii 'Karminkuppel'

Až 100 cm vysoká v hornej polovici bohato vetvená. Stonky nesú na koncoch menšie žiarivo karmínovo červené kvety so žltým terčom, ktoré svojím množstvom vytvoria v VIII. - IX.  mesiaci záplavu kvetov. Obľubujú slnečné, ale znesú i ľahko zatienené stanovištia. Na pôdu nie je náročná. Mé rada mierne vlhké pôdy. V niektorých rokoch môžu trpieť múčnatkou, preto je dobré ich v prípade potreby ošetriť fungicídnymi prípravkami. Uplatní sa v kvetinových záhonoch. Je vhodná i na rez do kytíc.

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Astilbe × arendsii 'Astary Red' - astilba arendsova

Astilbe × Arendsii 'Astary Red'

Tvorí kompaktné, nižšie trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 30 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu karmínovo červených drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, do zmiešaných záhonov, i do skupinových výsadieb, ako podrast, k vodným plochám, do nádob, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Astilbe × arendsii 'Astary Rose' - astilba arendsova

Astilbe × Arendsii 'Astary Rose'

Tvorí kompaktné, nižšie trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 30 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu ružových drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, do zmiešaných záhonov, i do skupinových výsadieb, ako podrast, k vodným plochám, do nádob, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Astilbe × arendsii 'Brautschleier' - astilba arendsova

Astilbe Brautschleier

Tvorí trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 70 - 80 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu bielych drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Pri odkvitaní sa farbia do krémovo žlta. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, skupinové výsadby, k vodným plochám, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Astilbe × arendsii 'Peach Blossom' - astilba arendsova

Astilbe Peach Blossom

Tvorí trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 70 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu svetlo ružových drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, skupinové výsadby, k vodným plochám, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Astilbe chinensis 'Purpurkerze' - astilba čínska

Astilbe Chinensis 'Purpurkerze'

Tvorí trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 90-100 cm vysoké, nesúce  bohatú, vzpriamenú metlinu purpurových drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy, ale znáša suchšie pôdy ako Astilbe × arendsii. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, skupinové výsadby, k vodným plochám, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2