Trvalky

Aconitum carmichaelii - prilbica

Aconitum Carmichaelii

100 - 120 cm vysoké stonky nesú na koncoch slabo rozvetvený klas modrých kvetov, typického tvaru pripomínajúceho prilbu, ktoré sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci. Vyhovujú mu humózne vlhkejšie pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne v záhonoch s inými neskoro kvitnúcimi trvalkami, v kombinácii s drevinami, ale i ako solitér.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,75 € bez DPH / 3,30 € s DPH

detail

Achillea filipendulina 'Coronation Gold' - rebríček túžobníkový

Achillea Filipendulina 'Coronation Gold'

Trvalka tvoriaca trsy sivo zelených až strieborných listov nad ktoré v VI. - VIII. mesiaci vyrastajú olistené stonky, vysoké 80 cm, nesúce okolík zlatožltých kvietkov. Na stanovište nie je náročná ale preferuje slnečné polohy a nie moc vlhké pôdy. Uplatní sa hlavne v záhonoch, je vhodná i na rez a sušenie súkvetí.

Kontajner: K11

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Achillea millefolium ´Cerise Queen´ - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium ´Cerise Queen´

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch ružovej a purpurovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K11×11cm

Cena: 2,75 € bez DPH / 3,30 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Paprika' - rebríček obyčajný

Achillea Paprika

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov červenej farby. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.  Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,75 € bez DPH / 3,30 € s DPH

detail

Achillea ptarmica 'Multiplex' - rebríček bertrámový

Achillea Ptarmica 'Multiplex'

Kobercovitá, výbežkami sa rozrastajúca trvalka, tvoriaca 60 - 80 cm vysoké olistené stonky, nesúce riedke súkvetie bielych plných kvetov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Vhodná opora, môže poliehať. Obľubuje mierne vlhké až vlhké, výživné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Uplatní sa na záhonoch, hlavne na rez kvetov a sušenie. Obľúbená trvalka vidieckych záhrad.

Kontajner: K11×11×12 cm

Cena: 2,75 € bez DPH / 3,30 € s DPH

detail

Achillea ptarmica 'Nana' - rebríček bertrámový

Achillea Ptarmica 'Nana Compacta'

Kompaktná len 20 až 25 cm vysoká, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca trvalka do malých porastov. V VII.-IX. mesiaci sa na vrcholoch objavujú čisto biele kvety so špinavo bielym stredom. Obľubuje mierne vlhké až vlhké, výživné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Uplatní sa v záhonoch, v skupinách, na väčších skalkách, v nádobách.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Agastache 'Morello'

Agastache 'Morello'

Kompaktná, 50-60 cm vysoká, vzpriamená, bohato vetvená stonka nesie na koncoch  vzpriamené ružovo črvené klasy , objavujúce sa v VI. - IX. mesiaci. Celá rastlina je aromatická. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku. Uplatní sa na záhonoch, v skupinových výsadbách, prírode podobných výsadbách.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,83 € bez DPH / 3,40 € s DPH

detail

Ajuga reptans 'Gold Chang' - zbehovec plazivý

Ajuga Reptans 'Gold Chang'

Tvorí 15 cm vysoké porasty svetlo zelených až žltých listov, z ktorých vyrastajú vo IV. - VI. mesiaci klásky svetlo ružových kvetov. Znáša polotieň i tieň, na slnečných polohách sa listy môžu popáliť, vyžaduje mierne vlhkú až vlhkú pôdu. Uplatní sa pre svoje rýchle rozrastanie ako podrast pred drevinami alebo náhrada trávniku, taktiež je vhodná do nádob a na veľké skalky.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 2,00 € bez DPH / 2,40 € s DPH

detail

Ajuga reptans ´Mahogany´ - zbehovec plazivý

Ajuga Reptans ´Atropurpurea´

Tvorí 15 cm vysoké porasty červeno hnedých listov z ktorých vyrastajú vo IV. - VI. mesiaci klásky modrých kvetov. Najstaršie listy hlavne v polotieni prechádzajú postupne do tmavo zelenej farby. Znáša polotieň i slnečné polohy, vyžaduje mierne vlhkú až vlhkú pôdu. Uplatní sa pre svoje rýchle rozrastanie ako podrast pred drevinami alebo náhrada trávniku, taktiež je vhodná do nádob a na veľké skalky.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Alchemilla mollis 'Irish Silk' - alchemilka mäkká

Alchemilla Mollis 'Irish Silk'

Trsnatá trvalka, robustnejšia, tvoriaca trsy, vysoké 30 cm, s mäkko chlpatými listami, na ktorých sa po daždi držia kvapôčky vody. V VI. - VII. mesiaci vyrastajú, až 50 cm vysoké rozvetvené stonky nad listy s množstvom drobných zeleno žltých kvietkov. Pôdy obľubuje mierne vlhké a humózne, preferuje slnečné prípadne polotienisté polohy. Uplatní sa hlavne v záhonoch ako výplňová rastlina ale i ako obruba alebo v nádobách a kvety je možné rezať do kytíc.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Anaphalis alpicola - plesnivka

Anaphalis Alpicola

Skalnička tvoriaca koberce sivozelených listových ružíc z ktorých v VI. - VIII. mesiaci vyrastajú 10 cm vysoké stonky nesúce súkvetie bielych, na báze fialovo- hnedých drobných kvietkov podobných slamienke. Obľubuje priepustné, suchšie pôdy na slnku alebo polotieni. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, v nádobách. Kvety sa dajú sušiť do kytíc.

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Androsace sempervivoides 'Susan Joan' - pochybok

Androsace Sempervivoides, 10.4.2015.

Skalnička tvoriaca koberce stálozelených ružíc listov, z ktorých v IV. mesiaci vyrastajú 5 cm vysoké stonky nesúce súkvetie ružových voňavých kvietkov. Je drobnejšia ako Androsace sempervivoides a má listy na špičke zúžené do špicata. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie, ale nevysychavé pôdy na slnku alebo v ľahkom polotieni. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9 cm

Cena: 2,42 € bez DPH / 2,90 € s DPH

detail

Anemone 'Honorine Jobert' - veternica

Anemone Hybrida 'Honorine Jobert'

Rastlina tvoriaca trsy listov z ktorých vyrastajú 0,9  až 1m vysoké rozvetvené stonky nesúce miskovité biele kvety rozkvitajúce v priebehu IX. - X. mesiaca. Rokmi sa rozrastá do porastov koreňovými výmladkami. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, ale uprednostňuje priepustné, v polotieni znáša i suchšie pôdy. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch, v skupinách.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Anemone hupehensis 'Splendens' - veternica hupehenská

Anemone Hupehensis 'Splendens'

Trvalka tvoriaca trsy listov, ktorá sa rokmi postupne rozrastá koreňovými výmladkami a tvorí porasty. Nad listy vyrastajú 90 cm vysoké rozvetvené neolistené stonky nesúce tmavo ružové kvety rozkvitajúce vo VIII.-X. mesiaci. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, ale uprednostňuje priepustné, v polotieni znáša i suchšie pôdy. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch, v skupinových výsadbách.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Anemone × hybrida 'Bressingham Glow' - veternica

Anemone 'Bressingham Glow'

Rastlina tvoriaca trsy listov z ktorých vyrastajú 60-80 cm vysoké rozvetvené stonky nesúce miskovité sýto ružové kvety s 2 - 3 vrstvami, užších okvetných lístkov, so žltými tyčinkami v strede, rozkvitajúce v priebehu IX. - X. mesiaca. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, obľubuje mierne vlhké pôdy, ale v polotieni znáša i sucho. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch, v skupinách.

Kontajner: 9x9x9,5 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Anemone 'Königin Charlotte' - veternica 'Königin Charlotte'

Anemone 'Königin Charlotte'

Rastlina tvoriaca trsy listov z ktorých vyrastajú 70-90 cm vysoké rozvetvené stonky nesúce veľké miskovité ružové kvety s výrazne žltými tyčinkami, rozkvitajúce v priebehu VIII.-X. mesiaca. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, obľubuje mierne vlhké pôdy, ale v polotieni znáša i sucho. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch, v skupiunových výsadbách.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Anemone 'Mont Rose' - veternica 'Mont Rose'

Anemone 'Mont Rose'

Rastlina tvoriaca trsy listov z ktorých vyrastajú 80-100 cm vysoké rozvetvené stonky nesúce veľké miskovité svetlo ružové kvety, zložené z niekoľkých radov užších lupienkov a s výrazne žltými tyčinkami, rozkvitajúce v priebehu VIII.-IX. mesiaca. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, obľubuje mierne vlhké pôdy, ale v polotieni znáša i sucho. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch, v skupiunových výsadbách.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Anemone 'Prinz Heinrich' - veternica

Anemone 'Prinz Heinrich'

Rastlina tvoriaca trsy listov z ktorých vyrastajú 0,8 m vysoké rozvetvené stonky nesúce miskovité sýto ružové kvety, rozkvitajúce v priebehu IX. - X. mesiaca. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, znáša i sucho. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch.

Kontajner: k 11×11 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Anemone 'Whirlwind' - veternica

Anemone 'Whirlwind'

Rastlina tvoriaca trsy listov z ktorých vyrastajú 0,7 až 1m vysoké rozvetvené stonky nesúce miskovité biele kvety, so žltými tyčinkami v strede a lupienkami užšími, no zmnoženými, čím dosahujú efekt bohatosti, rozkvitajúce v priebehu IX. - X. mesiaca. Rokmi sa rozrastá do porastov koreňovými výmladkami. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, ale uprednostňuje priepustné, v polotieni znáša i suchšie pôdy. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch, v skupinách.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

Antennaria dioica 'Rubra' - plešivec dvojdomý

Antennaria Dioica Rubra 1

Skalnička tvoriaca koberce sivo plstnatých listov z ktorých v V. mesiaci vyrastajú 10 cm vysoké olistené stonky nesúce zhluk drobných ružových až červeno ružových kvetov. Obľubuje suché stanovištia s priepustnou piesčitou pôdou na slnku. Vysádza sa na skalky, do nádob, suchých múrikov, ako náhrada za trávnik.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 2,00 € bez DPH / 2,40 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2