Trvalky

Aconitum carmichaelii - prilbica

Aconitum Carmichaelii

100 - 120 cm vysoké stonky nesú na koncoch slabo rozvetvený klas modrých kvetov, typického tvaru pripomínajúceho prilbu, ktoré sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci. Vyhovujú mu humózne vlhkejšie pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne v záhonoch s inými neskoro kvitnúcimi trvalkami, v kombinácii s drevinami, ale i ako solitér.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea filipendulina 'Coronation Gold' - rebríček túžobníkový

Achillea Filipendulina 'Coronation Gold'

Trvalka tvoriaca trsy sivo zelených až strieborných listov nad ktoré v VI. - VIII. mesiaci vyrastajú olistené stonky, vysoké 80 cm, nesúce okolík zlatožltých kvietkov. Na stanovište nie je náročná ale preferuje slnečné polohy a nie moc vlhké pôdy. Uplatní sa hlavne v záhonoch, je vhodná i na rez a sušenie súkvetí.

Kontajner: K11

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea millefolium ´Cerise Queen´ - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium ´Cerise Queen´

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch ružovej a purpurovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K11×11cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Alchemilla mollis 'Thriller' - alchemilka mäkká

Alchemilla Mollis 'Thriller'

Trsnatá trvalka vysoká 30 cm, s mäkko chlpatými listami, na ktorých sa po daždi držia kvapôčky vody. V VI. - VII. mesiaci vyrastajú nad listy rozvetvené stonky s množstvom drobných zeleno žltých kvietkov. Pôdy obľubuje mierne vlhké a humózne, preferuje slnečné prípadne polotienisté polohy. Uplatní sa hlavne v záhonoch ako výplňová rastlina ale i ako obruba alebo v nádobách a kvety je možné rezať do kytíc.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Anacyclus pyrethrum 'Silberkissen' - Anacyklus

Anacyclus Depressus

Nízka, 2,5 až 5 cm vysoká, tvoriaca tesne nad zemou jemné perovito strihané malé vankúše listov, nad ktoré vo IV. - VI. mesiaci vyrastajú stonky nesúce po jednom margarétkovitom kvete, s lupienkami na rube červenými s bielimy písikmi a na líci biele, terč žltý. Vyžaduje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku. Uplatní sa hlavne na skalkách a v nádobách.

Kontajner: K9×9 cm

Cena: 1,50 € bez DPH / 1,80 € s DPH

detail

Anemone 'Honorine Jobert' - veternica

Anemone Hybrida 'Honorine Jobert'

Rastlina tvoriaca trsy listov z ktorých vyrastajú 0,9  až 1m vysoké rozvetvené stonky nesúce miskovité biele kvety rozkvitajúce v priebehu IX. - X. mesiaca. Rokmi sa rozrastá do porastov koreňovými výmladkami. Znesie polotieň i slnečné polohy, na pôdu nie je náročná, ale uprednostňuje priepustné, v polotieni znáša i suchšie pôdy. Uplatní sa ako solitéra, alebo v záhonoch, v skupinách.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,25 € bez DPH / 2,70 € s DPH

detail

Anemone sylvestris - veternica hájna

Anemone Sylvestris

Trsnatá, pomaly sa rozrastajúca trvalka, s dlanito členenými listami, z ktoých vyrastajú stonky vysoké 30 cm, nesúce po jednom relatívne veľkom bielom kvete, ktoré rozkvitajú v V. mesiaci. Obľubuje suchšie až mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne na záhonoch i v prírode blízkych výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Anchusa azurea - pilát modrý

Anchusa Azurea

Nenáročná 1 m vysoká rastlina s drsnými listami a horcovo modrými kvetmi na pevných stonkách rozkvitajúce v VI. - IX. mesiaci. Vyžaduje slnečné a suchšie polohy. Uplatní sa hlavne v skupinových a zmiešaných výsadbách na suchších stanovištiach.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Antennaria dioica 'Rubra' - plešivec dvojdomý

Antennaria Dioica Rubra 1

Skalnička tvoriaca koberce sivo plstnatých listov z ktorých v V. mesiaci vyrastajú 10 cm vysoké olistené stonky nesúce zhluk drobných ružových až červeno ružových kvetov. Obľubuje suché stanovištia s priepustnou piesčitou pôdou na slnku. Vysádza sa na skalky, do nádob, suchých múrikov, ako náhrada za trávnik.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,50 € bez DPH / 1,80 € s DPH

detail

Anthemis nobilis 'Flore Pleno' - rumanček rímsky

Anthemis Nobilis 'Flore Pleno'

Nízka plazivá trvalka s jemnými nitkovitými trávovo zelenými listami, z ktorých v priebehu VII. - VIII. mesiaca vyrastajú 15 - 20 cm vysoké stonky nesúce jeden biely plný kvet. Celá rastlina je príjemne aromatická. Obľubuje suchšie pôdy na slnku. Uplatní sa ako náhrada trávniku, alebo pre plošné výsadby.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Arabis caucasica 'Variegata' - arábka kaukazská

Arabis Caucasica 'Variegata'

Trvalka tvoriaca trs prízemných ružíc sivozelených listov s bielym okrajom nad ktoré vo IV. - V. mesiaci vyrastajú asi 20 cm vysoké rozvetvené stonky nesúce strapec bielych kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy, ale znesie i ľahké zatienenie, pôdy priepustné, mierne vlhké, znesie i suchšie. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, ale i na záhonoch a v nádobách.

Kontajner: 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Arenaria tetraquerta - piesočnica

Arenaria Tetraquerta

Drobná skalnička, vysoká len 2 - 5 cm, tvoriaca vankúše až malé koberce, nahustených drobných svetlozelených listových ružíc. Je robustnejšia ako Arenaria lithops. V VI. - VII. mesiaci rozkvitajú na krátkych stopkách nad listami drobné biele kvety. Obľubuje mierne vlhké až suchšie, ale nevysýchavé, dobre priepustné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Düseldorfer Stolz' - trávnička prímorská

Armeria Duseldorfer Stolz

Tráve podobná skalnička, tvoriaca 10-15 cm vysoké vankúše trávovitých listov, nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú bezlisté stonky nesúce na koncoch guľovité súkvetie sýto ružovej farby. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Varretu' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Varretu'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca nízke 5 cm vysoké vankúše krátkych trávovitých listov V V. - VI. mesiaci medzi listami rozkvitajú hlávky sýto ružových kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Uplatní sa v skalkách, suchých múrikoch, nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Vesuv' - trávnička prímorská

Armeria Rubrifolia500

Tráve podobná skalnička, tvoriaca 10 - 15 cm vysoké vankúše trávovitých tmavo hnedočervených listov, nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú bezlisté stonky nesúce na koncoch guľovité súkvetie ružovej farby. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster ageratoides var. adustus 'Nana' - astra

Aster Ageratoides Var. Adustus 'Nanus'1

Nízka. kompaktná, kobercovitá astra tvoriaca bohato rozkonárené stonky, vysoké 15 - 20 cm, na konci ktorých rozkvitajú svetlo fialové kvety so žltým terčom vo VIII. - IX. mesiaci. Obľubuje priepustnejšie, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa do záhonov, ako obruba, veľké skalky.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster alpinus 'Goliath' - astra alpínska

Aster Alpinus 'Goliath'

Rastlina tvorí vankúše listových ružíc z ktorých v V. - VI. mesiaci vyrastajú 15 - 20 cm dlhé riedko olistené stonky nesúce po jednom relatívne veľkom margarétkovitom svetlo modrom kvete so žltým terčom. Vyhovujú jej slnečné polohy s mierne vlhkou až suchou priepustnou pôdou. Neprispieva jej dlhodobejšie mokro. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, ale i v záhonoch a nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster dumosus 'Herbstgruss vom Bresserhof' - astra krovinatá

Aster Dumosus 'Herbstgruss Vom Bresserhof'

Astra rozrastajúca sa do porastov 30 -40 cm vysokých bohato vetvených stoniek pripomínajúcich tmavozelené kríčky, nesúcich na koncoch  svetlo ružové kvety so žltým terčom, ktoré svojím množstvom vytvoria vo VIII. - IX. mesiaci záplavu kvetov. Obľubujú humóznu, mierne vlhkú až suchšiu, ale nie vysýchavú pôdu na slnečnom stanovišti.  Uplatní sa v kvetinových záhonoch, skupinových výsadbách. Je vhodná i na rez do kytíc.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster ericoides 'Snow Flurry' - astra vresovcovitá

Aster Ericoides 'Snow Flurry'

Nízky, kobercovitý, do 5 - 10 cm vysoký,  kultivar s poliehavými stonkami, často plaziacimi sa tesne pri zemi. V IX.-X. mesiaci rozkvitá záplava bielych kvetov so žltým stredom. Vysadená na okraji múrika alebo nádoby tvorí previsy. Na pôdu nie je náročná, ale obľubuje humóznejšie, mierne vlhké až suchšie, ale nie vysýchavé pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysýdza sa na skalky (treba rátať s rozrastaním), suché múriky, okraje záhonov, náhrada trávnika, nádoby.

Kontajner: Ko 1 L

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Aster novae-angliae 'Purple Dome' - astra novoanglická

Aster Novae Angliae 'Purple Dome' (2)

Trsovitá, pomaly s rozrastajúca, vzpriamená astra vysoká 70-80 cm. Celá rastlina je jemne chlpatá. Stonky sa vetvia v hornej tretine a nesú sýto fialové kvety rozkvitajúce v IX.-X. mesiaci. Stonky v dolnej časti vyholujú, preto je vhodná predsadba. Obľubuje výživné, mierne vlhké pôdy na slnku alebo s ľahkým pritienením. Vysádza sa do skupín, do záhonov.

Kontajner: Ko2L

Cena: 2,92 € bez DPH / 3,50 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2