Trvalky

Acinos alpinus - dušovka alpínska

Acinos Alpinus

Trvalka vysoká 15 cm tvoriaca poliehavé stonky, na konci ktorých v VI. - IX. mesiaci rozkvitá krátky praslen fialových kvietkov s bielou kresbou. Vyhovujú jej vápenaté priepustné suchšie až mierne vlhké pôdy na slnku alebo v ľahkom polotieni. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, v predných častiach záhonov i v nádobách.

Kontajner K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Aconitum carmichaelii - prilbica

Aconitum Carmichaelii

100 - 120 cm vysoké stonky nesú na koncoch slabo rozvetvený klas modrých kvetov, typického tvaru pripomínajúceho prilbu, ktoré sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci. Vyhovujú mu humózne vlhkejšie pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne v záhonoch s inými neskoro kvitnúcimi trvalkami, v kombinácii s drevinami, ale i ako solitér.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium ´Cerise Queen´ - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium ´Cerise Queen´

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch ružovej a purpurovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K11×11cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Heidi' - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium 'Heidi'

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov čerešňovo ružovej farby, pri odkvitaní prechádzajúcej do svetlo ružovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie. Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Paprika' - rebríček obyčajný

Achillea Paprika

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov červenej farby. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.  Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Petra' - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium 'Petra'

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov jasne purpurovo červenej farby s bielym očkom. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie. Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Terracotta' - rebríček obyčajný

Achillea Terracotta (3)

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch oranžovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Wesersandstein' - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium 'Wesersandstein'

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 70 - 80 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov, najskôr sýto lososovo ružových so svetlo žltým očkom, potom svetlo lososovo rožových a pri odkvitaní získavajú krémovo nažltlú farbu. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie. Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Ajuga reptans ´Burgundy Glow´ - zbehovec plazivý

Ajuga Reptans ´Burgundy Glow´

Tvorí 15 cm vysoké porasty zelených listov s bielou a ružovou kresbou z ktorých vyrastajú vo IV. - VI. mesiaci klásky modrých kvetov. Znáša polotieň i slnečné polohy, vyžaduje mierne vlhkú až vlhkú pôdu. Uplatní sa pre svoje rýchle rozrastanie ako podrast pred drevinami alebo náhrada trávniku, taktiež je vhodná do nádob a na veľké skalky.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Ajuga reptans ´Mahogany´ - zbehovec plazivý

Ajuga Reptans ´Atropurpurea´

Tvorí 15 cm vysoké porasty červeno hnedých listov z ktorých vyrastajú vo IV. - VI. mesiaci klásky modrých kvetov. Najstaršie listy hlavne v polotieni prechádzajú postupne do tmavo zelenej farby. Znáša polotieň i slnečné polohy, vyžaduje mierne vlhkú až vlhkú pôdu. Uplatní sa pre svoje rýchle rozrastanie ako podrast pred drevinami alebo náhrada trávniku, taktiež je vhodná do nádob a na veľké skalky.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Alchemilla mollis 'Irish Silk' - alchemilka mäkká

Alchemilla Mollis 'Irish Silk'

Trsnatá trvalka, robustnejšia, tvoriaca trsy, vysoké 30 cm, s mäkko chlpatými listami, na ktorých sa po daždi držia kvapôčky vody. V VI. - VII. mesiaci vyrastajú, až 50 cm vysoké rozvetvené stonky nad listy s množstvom drobných zeleno žltých kvietkov. Pôdy obľubuje mierne vlhké a humózne, preferuje slnečné prípadne polotienisté polohy. Uplatní sa hlavne v záhonoch ako výplňová rastlina ale i ako obruba alebo v nádobách a kvety je možné rezať do kytíc.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Amsonia tabernaemontana 'Blue Ice' - amzónia

Amsonia Tabernaemontana 'Blue Ice'

Trsovitá vzpriamená trvalka, tvoriaca málo vetvené až nevetvené, olistené stonky vysoké okolo 60cm, na ktorých vrcholoch rozkvitajú v VI.-VII. mesiaci modré hviezdicovité kvety v okrúhlych súkvetiach. Veľmi efektné je i jesenné vyfarbenie, kedy rastlina dostáva zlaté až oranžovo bronzové sfarbenie listov. Obľubuje priepustnejšie mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku, prípadne ľahkom polotieni. V suchších pôdach zostáva nižšia. Vysádza sa do záhonov, do prírode podobných výsadieb hlavne typu severoamerickej prérije, lem porastov drevín.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Anaphalis alpicola - plesnivka

Anaphalis Alpicola

Skalnička tvoriaca koberce sivozelených listových ružíc z ktorých v VI. - VIII. mesiaci vyrastajú 10 cm vysoké stonky nesúce súkvetie bielych, na báze fialovo- hnedých drobných kvietkov podobných slamienke. Obľubuje priepustné, suchšie pôdy na slnku alebo polotieni. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, v nádobách. Kvety sa dajú sušiť do kytíc.

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Androsace sempervivoides 'Susan Joan' - pochybok

Androsace Sempervivoides, 10.4.2015.

Skalnička tvoriaca koberce stálozelených ružíc listov, z ktorých v IV. mesiaci vyrastajú 5 cm vysoké stonky nesúce súkvetie ružových voňavých kvietkov. Je drobnejšia ako Androsace sempervivoides a má listy na špičke zúžené do špicata. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie, ale nevysychavé pôdy na slnku alebo v ľahkom polotieni. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 2,00 € bez DPH / 2,40 € s DPH

detail

Anemone sylvestris 'Elise Fellman'- veternica hájna

Anemone Sylvestris 'Elise Fellman'

Trsnatá, pomaly sa rozrastajúca trvalka, s dlanito členenými listami, z ktoých vyrastajú stonky vysoké 30 cm, nesúce po jednom plnom bielom kvete, ktoré rozkvitajú v V. mesiaci. Obľubuje suchšie až mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne na záhonoch i v prírode blízkych výsadbách.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,50 € bez DPH / 3,00 € s DPH

detail

Anthemis tinctoria 'Kelwayi' - ruman farbiarsky

Anthemis Tinctoria

Rastlina pripomínajúca krík dorastajúca do 40 cm s jemne delenými listami a žltými margarétkovými kvetmi objavujúcimi sa v VI. - IX. mesiaci. Vyžaduje slnečné stanovište, na pôdu nie je náročný a znáša i sucho. Uplatní sa hlavne na záhonoch i ako doplnok ku skupinám drevín, do prírode podobných výsadieb.

Kontajner: 11×11 cm

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Aquilegia flabellata 'Cameo Mix' - orlíček

Aquilegia Flabellata 'Cameo Mix'

Nízky kultivar dorastajúci do výšky 15 cm, tvoriaci trs krátko stopkatých, modrasto zelených listov. V priebehu IV. - VI. mesiaca sa nad listami na rozvetvených stonkách objavujú zaujímavé dvojfarebné kvety. Kvety majú okvetné lístky v odtieňoch ružovej, fialovej až modrej a bielej, vždy s korunnými lupienkami bielej farby. V dobrých podmienkach sa množí samovýsevom. Obľubuje mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch,skalkách, nádobách.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Armeria juniperifolia 'Bevan' - trávnička borievkolistá

Armeria Juniperifolia

Vankúšovitá skalnička s drevnatými stonkami a hustými ihlicovitými listami, nad ktoré v V. mesiaci vyrastajú stonky vysoké 5 cm, nesúce hlávky ružových kvetov. Obľubuje priepustné, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,83 € bez DPH / 2,20 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Little Penny' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Compacta'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca do 5 cm vysoké vankúše trávovitých listov, medzi ktorými v V. - VI. mesiaci sa objavujú súkvetia ružových kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,58 € bez DPH / 1,90 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Varretu' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Varretu'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca nízke 5 cm vysoké vankúše krátkych trávovitých listov V V. - VI. mesiaci medzi listami rozkvitajú hlávky sýto ružových kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Uplatní sa v skalkách, suchých múrikoch, nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,58 € bez DPH / 1,90 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2