Trvalky

Aconitum carmichaelii - prilbica

Aconitum Carmichaelii

100 - 120 cm vysoké stonky nesú na koncoch slabo rozvetvený klas modrých kvetov, typického tvaru pripomínajúceho prilbu, ktoré sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci. Vyhovujú mu humózne vlhkejšie pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne v záhonoch s inými neskoro kvitnúcimi trvalkami, v kombinácii s drevinami, ale i ako solitér.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Paprika' - rebríček obyčajný

Achillea Paprika

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov červenej farby. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.  Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea ptarmica 'Multiplex' - rebríček bertrámový

Achillea Ptarmica 'Multiplex'

Kobercovitá, výbežkami sa rozrastajúca trvalka, tvoriaca 60 - 80 cm vysoké olistené stonky, nesúce riedke súkvetie bielych plných kvetov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Vhodná opora, môže poliehať. Obľubuje mierne vlhké až vlhké, výživné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Uplatní sa na záhonoch, hlavne na rez kvetov a sušenie. Obľúbená trvalka vidieckych záhrad.

Kontajner: K11×11×12 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Anemone sylvestris - veternica hájna

Anemone Sylvestris

Trsnatá, pomaly sa rozrastajúca trvalka, s dlanito členenými listami, z ktoých vyrastajú stonky vysoké 30 cm, nesúce po jednom relatívne veľkom bielom kvete, ktoré rozkvitajú v V. mesiaci. Obľubuje suchšie až mierne vlhké pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne na záhonoch i v prírode blízkych výsadbách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia caerulea ´McKana´ - orlíček veľkokvetý

Aquilegia Caerulea ´Mc Kana´

Vysoký kultivar dorastajúci do výšky 75 cm. V priebehu V. - VI. mesiaca sa nad listami na vysokých rozvetvených stonkách objavujú dvojfarebné kvety. Táto odroda je pestovaná v zmesi farieb. Obľubuje vlhkejšie polohy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch, nádobách, ako solitéra a je vhodná i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Arabis caucasica 'Variegata' - arábka kaukazská

Arabis Caucasica 'Variegata'

Trvalka tvoriaca trs prízemných ružíc sivozelených listov s bielym okrajom nad ktoré vo IV. - V. mesiaci vyrastajú asi 20 cm vysoké rozvetvené stonky nesúce strapec bielych kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy, ale znesie i ľahké zatienenie, pôdy priepustné, mierne vlhké, znesie i suchšie. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, ale i na záhonoch a v nádobách.

Kontajner: 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Artemisia ludoviciana - palina

Artemisia Ludoviciana

Výrazná, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca, trsovitá trvalka, vysoká 60 - 90 cm. Kopijovité listy sú výrazne zamatovo strieborno biele. V VII. - VIII. mesiaci tvorí biele metliny s drobnými nevýraznými hnedasto žltými kvetmi. Kvetenstvá sa často odstraňujú, aby si rastlina zachovala kompaktný tvar a tvorila nové stonky s listami, ktoré sú hlavnou ozdobou rastliny. Na pôdu nenáročná, ale obľubuje skôr humózne a mierne vlhké pôdy, ale znesie i pôdy suchšie na slnečnom stanovišti. Uplatní sa hlavne v záhonoch, a prírodne ladených výsadbách, kde svojím sfarbením vytvára efektný kontrast k ostatným zeleným rastlinám. Sivé súkvetia sa používajú na rez a sušenie do kytíc.

Kontajner: K11×11×12 cm

Cena: 1,83 € bez DPH / 2,20 € s DPH

detail

Aster dumosus 'Paleček' - astra krovinatá

Aster Dumosus Paleček

Druh astry rozrastajúci sa do kobercov vysokých len 10 - 15 cm, bohato vetvených stoniek pripomínajúcich tmavozelené kríčky, nesúcich na koncoch menšie svetlo modré kvety so žltým terčom, ktoré svojím množstvom vytvoria vo VIII. - IX. mesiaci záplavu kvetov. Obľubujú slnečné, ale znesú i ľahko zatienené stanovištia. Na pôdu nie je náročná. Mé rada suchšie stanovištia, ale počas zakladania pukov a kvitnutia je vhodné udržiavať mierne vlhkú pôdu, čo má pozitívny vplyv na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia. V niektorých rokoch môžu trpieť múčnatkou, preto je dobré ich v prípade potreby ošetriť fungicídnymi prípravkami. Uplatní sa v kvetinových záhonoch, ale i nádobách. Je vhodná i na rez do kytíc.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Astilbe × arendsii 'Brautschleier' - astilba arendsova

Astilbe Brautschleier

Tvorí trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 70 - 80 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu bielych drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Pri odkvitaní sa farbia do krémovo žlta. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, skupinové výsadby, k vodným plochám, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Astilbe × arendsii 'Peach Blossom' - astilba arendsova

Astilbe Peach Blossom

Tvorí trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 70 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu svetlo ružových drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, skupinové výsadby, k vodným plochám, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Astilbe chinensis 'Purpurkerze' - astilba čínska

Astilbe Chinensis 'Purpurkerze'

Tvorí trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 90-100 cm vysoké, nesúce  bohatú, vzpriamenú metlinu purpurových drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy, ale znáša suchšie pôdy ako Astilbe × arendsii. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, skupinové výsadby, k vodným plochám, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Astilbe japonica 'Rheinland' - astilba japonská

Astilbe 'Rheinland'

Tvorí trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 60 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu ružových drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Pri odkvitaní sa farbia do krémovo žlta. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permenentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, ako podrast, skupinové výsadby, k vodným plochám, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Belamcanda chinensis - angínovník čínsky

Belamcanda Chinensis

Nevšedná trsnatá trvalka listami podobná mečíkom, ktoré sú vysoké 30 cm, nad ktoré v VII. - IX. mesiaci vyrastajú až 60 cm vysoké stonky nesúce postupne nakvitajúce kvetenstvo veľkých oranžových kvetov s červenými škvrnami. Obľubuje slnečné polohy a mierne vlhké až suchšie, na živiny chudobné, priepustné pôdy. Neznáša zimné zamokrenie. Uplatní sa v záhonoch, ako solitér, je možné ju pestovať i v nádobách. Používa sa i ako liečivá rastlina.

Kontajner: Ko13cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Calamintha nepeta - marulka

Calamintha Nepeta

Trsnatá rastlina vysoká 30 - 50 cm s aromatickými sivozelenými listami. V VII. - IX. mesiaci rozkvitajú na rastline svetlo ružové kvietky. Obľubuje priepustné suchšie pôdy a slnečné stanovište. Uplatní sa hlavne na záhonoch, i ako obruba záhonov a vo väčších skalkách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Campanula carpatica 'Pearl Deep Blue' - zvonček karpatský

Campanula Carpatica

Trsovitý druh zvončeka, tvoriaci trsy vysoké 20 cm, nad ktoré vyrastajú veľké široko otvorené zvončekovité kvety, sýto modrej farby. Hlavné obdobie kvitnutia je v VI. - VII. mesiaci, ale ak sa po odkvitnutí zostrihnávajú odkvitnuté kvety, rastlina opätovne kvitne až do IX. mesiaca. Obľubuje priepustné, mierne vlhké pôdy na slnečnom až polotienistom stanovišti. Vysádza sa na skalky, záhony, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Campanula poscharskyana 'E. H. Frost' - zvonček dalmátsky

Campanula E H Frost

Skalkový zvonček vysoký len 10 - 15 cm, tvoriaci pomaly rozrastajúce sa trsy s poliehavými kvetnými stonkami, na ktorých sa v VI. - VIII. mesiaci otvára veľké množstvo bielych kvetov. Tieto zvončeky obľubujú svetlé i polotienisté stanovištia, ale nie na priamom úpeku. Pôdy obľubuje priepustné, mierne vlhké, ale znesie i sucho. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, záhonoch, ako obruba, nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Campanula poscharskyana 'Stella' - zvonček dalmátsky

Camopanula Poscharskyana 'Stella'

Skalkový zvonček vysoký len 10 - 15 cm, tvoriaci pomaly rozrastajúce sa trsy s poliehavými kvetnými stonkami, na ktorých sa v VI. - VIII. mesiaci otvára veľké množstvo svietivo modrých kvetov. Tieto zvončeky obľubujú svetlé i polotienisté stanovištia, ale nie na priamom úpeku. Pôdy obľubuje priepustné, mierne vlhké, ale znesie i sucho. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, záhonoch, nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Campanula punctata - zvonček bodkovaný

Campanula Punctata

Zvonček vysoký až 80 cm, tvoriaci porasty listov, z ktorých vyrastajú rozvetvené kvetné stonky nesúce množstvo obrovských červenofialových kvetov rozkvitajúcich v VI. - IX. mesiaci. Obľubuje mierne vlhké pôdy na slnku i v polotieni. Vysádza sa do záhonov, ako podrast pod dreviny, do nádob. Kvety sú vhodné k rezu do kytíc.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Coreopsis grandiflora 'Early Sunrise' - kráska veľkokvetá

Coreopsis Grandiflora 'Early Sunrise'

Trsnatá rastlina vysoká 40 cm neúnavne kvitnúca po celé leto (VII. - IX. mesiac) veľkými žltými poloplnými kvetmi . Vyžaduje slnečné stanovištia s priepustnou mierne vlhkou pôdou. Uplatní sa ako v záhonoch tak i v nádobách.

Kontajner: Ko1,5 l

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Coreopsis grandiflora ´Sonnenkind´ - kráska veľkokvetá

Coreopsis Grandiflora ´Sonnenkind´

Trsnatá rastlina vysoká 40 cm neúnavne kvitnúca po celé leto (VII. - IX. mesiac) veľkými žltými kvetmi s hnedou kresbou okolo terča. Vyžaduje slnečné stanovištia s priepustnou mierne vlhkou pôdou. Uplatní sa ako v záhonoch tak i v nádobách.

Kontajner: Ko1,5 l

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2