Trvalky

Aconitum carmichaelii - prilbica

Aconitum Carmichaelii

100 - 120 cm vysoké stonky nesú na koncoch slabo rozvetvený klas modrých kvetov, typického tvaru pripomínajúceho prilbu, ktoré sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci. Vyhovujú mu humózne vlhkejšie pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne v záhonoch s inými neskoro kvitnúcimi trvalkami, v kombinácii s drevinami, ale i ako solitér.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea millefolium ´Cerise Queen´ - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium ´Cerise Queen´

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch ružovej a purpurovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K11×11cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Alchemilla mollis 'Thriller' - alchemilka mäkká

Alchemilla Mollis 'Thriller'

Trsnatá trvalka vysoká 30 cm, s mäkko chlpatými listami, na ktorých sa po daždi držia kvapôčky vody. V VI. - VII. mesiaci vyrastajú nad listy rozvetvené stonky s množstvom drobných zeleno žltých kvietkov. Pôdy obľubuje mierne vlhké a humózne, preferuje slnečné prípadne polotienisté polohy. Uplatní sa hlavne v záhonoch ako výplňová rastlina ale i ako obruba alebo v nádobách a kvety je možné rezať do kytíc.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Anemone multifida 'Rubra' - veternica

Anemone Multifida 'Rubra'

Trsovitá 15- 30 cm vysoká trvalka, tvoriaca jemné delené listy, nad ktorými v V. - VI. mesiaci, rozkvitajú menšie sýto karmínovo ružové kvety so svetlím stredom. Obľubuje priepustné, humózne, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnku až polotieni.Vysádza sa na skalky a do záhonov.

Kontajner: 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Antirrhinum braun-blanquetii - papuľka braun-balquetova

Antirrhinum Braun Blanquetii

Trvalková papuľka tvoriaca kríčky vystúpavých až vzpriamených stoniek, vyských do 50 cm, nesúcich dlhé klasy svetlo žltých kvetov s tmavožltým jazykom, niekedy kvetu majú svetlo ružovú farbu so žltým jazykom, rozkvitajúcich v V. - X. mesiaci. Vhodné odstraňovať odkvitnuté súkvetia. Prosperuje v priepustných, mierne vlhkých až suchých pôdach na slnku. Vysádza sa na záhony, veľké skalky, suché múriky, na rez kvetov.

Kontajner: K 9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Arenaria tetraquerta - piesočnica

Arenaria Tetraquerta

Drobná skalnička, vysoká len 2 - 5 cm, tvoriaca vankúše až malé koberce, nahustených drobných svetlozelených listových ružíc. Je robustnejšia ako Arenaria lithops. V VI. - VII. mesiaci rozkvitajú na krátkych stopkách nad listami drobné biele kvety. Obľubuje mierne vlhké až suchšie, ale nevysýchavé, dobre priepustné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Varretu' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Varretu'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca nízke 5 cm vysoké vankúše krátkych trávovitých listov V V. - VI. mesiaci medzi listami rozkvitajú hlávky sýto ružových kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Uplatní sa v skalkách, suchých múrikoch, nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Artemisia ludoviciana - palina

Artemisia Ludoviciana

Výrazná, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca, trsovitá trvalka, vysoká 60 - 90 cm. Kopijovité listy sú výrazne zamatovo strieborno biele. V VII. - VIII. mesiaci tvorí biele metliny s drobnými nevýraznými hnedasto žltými kvetmi. Kvetenstvá sa často odstraňujú, aby si rastlina zachovala kompaktný tvar a tvorila nové stonky s listami, ktoré sú hlavnou ozdobou rastliny. Na pôdu nenáročná, ale obľubuje skôr humózne a mierne vlhké pôdy, ale znesie i pôdy suchšie na slnečnom stanovišti. Uplatní sa hlavne v záhonoch, a prírodne ladených výsadbách, kde svojím sfarbením vytvára efektný kontrast k ostatným zeleným rastlinám. Sivé súkvetia sa používajú na rez a sušenie do kytíc.

Kontajner: K11×11×12 cm

Cena: 1,83 € bez DPH / 2,20 € s DPH

detail

Asparagus verticillatus - asparágus praslenatý

Asparagus Verticillatus

Exoticky pôsobiaca popínavá trvalka, podobná špargli, alebo bytovému asparágu. Je to trsnatá trvalka tvoriaca stonky dlhé 200 až 300 cm, ktoré sú bohato vetvené s ihlicovitým olistením. Kvety sú drobné biele, menej výrazné, rozkvitajúce v VI.-VII. mesiaci a neskôr dozrievajú červené bobule. Obľubuje mierne vlhké, priepustnejšie, humózne pôdy na slnku až polotieni. Uplatní sa pri plotoch, stĺpoch a rôznych oporných konštrukciách, prípadne ako solitera, ale pri vhodnej opore.

Kontajner: Ko1,5L

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Aster ageratoides var. adustus 'Nana' - astra

Aster Ageratoides Var. Adustus 'Nanus'1

Nízka. kompaktná, kobercovitá astra tvoriaca bohato rozkonárené stonky, vysoké 15 - 20 cm, na konci ktorých rozkvitajú svetlo fialové kvety so žltým terčom vo VIII. - IX. mesiaci. Obľubuje priepustnejšie, mierne vlhké až suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa do záhonov, ako obruba, veľké skalky.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster alpinus 'Goliath' - astra alpínska

Aster Alpinus 'Goliath'

Rastlina tvorí vankúše listových ružíc z ktorých v V. - VI. mesiaci vyrastajú 15 - 20 cm dlhé riedko olistené stonky nesúce po jednom relatívne veľkom margarétkovitom svetlo modrom kvete so žltým terčom. Vyhovujú jej slnečné polohy s mierne vlhkou až suchou priepustnou pôdou. Neprispieva jej dlhodobejšie mokro. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, ale i v záhonoch a nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aster novi-belgii 'Karminkuppel' - astra novobelgická

Aster Novi Belgii 'Karminkuppel'

Až 100 cm vysoká v hornej polovici bohato vetvená. Stonky nesú na koncoch menšie žiarivo karmínovo červené kvety so žltým terčom, ktoré svojím množstvom vytvoria v VIII. - IX.  mesiaci záplavu kvetov. Obľubujú slnečné, ale znesú i ľahko zatienené stanovištia. Na pôdu nie je náročná. Mé rada mierne vlhké pôdy. V niektorých rokoch môžu trpieť múčnatkou, preto je dobré ich v prípade potreby ošetriť fungicídnymi prípravkami. Uplatní sa v kvetinových záhonoch. Je vhodná i na rez do kytíc.

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Astilbe × arendsii 'Astary White' - astilba arendsova

Astilbe × Arendsii  'Astary White'

Tvorí kompaktné, nižšie trsy, neskôr sa pomaly rozrastá a tvorí husté trsy delených listov, nad ktoré vyrastajú stonky 30 cm vysoké, nesúce bohatú metlinu bielych drobných kvietkov, rozkvitajúcich v VI. - VIII. mesiaci. Koncom leta súkvetia hnednú a vydržia i počas zimy. Prosperuje v humóznej, mierne vlhkej až mokrej pôde v polotieni až tieni. Na slnku vyžaduje permanentne vlhké pôdy. Vysádza sa do záhonov, do zmiešaných záhonov, i do skupinových výsadieb, ako podrast, k vodným plochám, do nádob, rez kvetov.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,33 € bez DPH / 2,80 € s DPH

detail

Baptisia australis - baptízia južná

Baptisia Australis

Vzpriamená trvalka, vysoká  100 - 150 cm,  tvoriaca trsy pripomínajúce kríky, s klasmi tmavo až svetlo modrých kvetov, rozkvitajúcich v VII. - VIII. mesiaci. Po odkvitnutí sa vytvárajú dekoratívne, krátke, nafúknuté, čierne lusky. Prosperuje na priepustných mierne vlhkých až suchších pôdach na slnečnom stanovišti. Vysádza sa na záhony, ako solitér, do extenzívnych výsadieb.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Campanula glomerata 'Acaulis' - zvonček klbkatý

Campanula Glomerata 'Acaulis'

Nižší kultivar len asi 20 cm vysoký, ktorý sa nerozrastá podzemkami, ale tvorí trsy listov nad ktoré vyrastajú zhluky tmavo fialových zvončekových kvetov. Prosperuje v akejkoľvek pôde a znáša i relatívne suchšie pôdy. Znesie slnko i polotieň. Uplatní sa v trvalkových záhonoch, ale v prírode blízkych spoločenstvách a na skalkách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Campanula poscharskyana 'Glandore' - zvonček dalmátsky

Campanula Poscharskyana 'Glandore'

Nízky zvonček vysoký len 10 - 15 cm, tvoriaci pomaly rozrastajúce sa trsy s poliehavými kvetnými stonkami, na ktorých sa v VI. - VIII. mesiaci otvára veľké množstvo svetlo modrých hviezdicovito otvorených kvetov so svetlým stredom. Tieto zvončeky obľubujú svetlé i polotienisté stanovištia. Pôdy obľubuje priepustné, mierne vlhké, ale znesie i sucho. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, záhonoch, nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Campanula punctata - zvonček bodkovaný

Campanula Punctata

Zvonček vysoký až 80 cm, tvoriaci porasty listov, z ktorých vyrastajú rozvetvené kvetné stonky nesúce množstvo obrovských červenofialových kvetov rozkvitajúcich v VI. - IX. mesiaci. Obľubuje mierne vlhké pôdy na slnku i v polotieni. Vysádza sa do záhonov, ako podrast pod dreviny, do nádob. Kvety sú vhodné k rezu do kytíc.

Kontajner: Ko 1,5 L

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Centaurea macrocephala - nevädza veľkohlavá

Centaurea Macrocephala

Trsy až 120 cm vysokých stoniek nesúcich po jednom sýto žltom kvete. Kvety rozkvitajú v priebehu VII. - VIII. mesiaca. Vyžaduje slnečné polohy a mierne vlhké pôdy. Vysádza sa na záhony v skupinách, alebo ako solitéra, kvety sa používajú i k rezu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Centranthus ruber var. coccineus - centrant červený

Centranthus Ruber Var. Coccineus

Trsnatá trvalka tvoriaca 40 - 60 cm vysoké stonky olistené sivozelenými listami. V období medzi V. - VII. mesiacom sa na koncoch stoniek objavujú strapcovité súkvetia drobných karmínových kvietkov. Kvety remontujú ešte v IX: mesiaci. Centrant je na pestovanie nenáročný, znesie vlhkejšie ale i suchšie pôdy a slnečné polohy. Zvykne sa samovoľne presievať. Uplatní sa na záhonoch, väčších skalkách, suchých múrikoch. Kvety je možné rezať do kytíc.

Kontajner: K11×11 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Dianthus deltoides 'Flashing Light' - klinček slzičkový

Dianthus Deltoides 'Flashing Light'

Klinček tvoriaci nízke vankúše širších zelených niekedy s nádychom dohneda listov z ktorých v VI. - VII. mesiaci vyrastajú tenké 15 - 20 cm vysoké riedko olistené stonky nesúce veľké množstvo malých červených kvetov. Vyžaduje chudobnejšie, suchšie pôdy na slnku, najlepšie preferuje v mierne kyslých pôdach. Uplatní sa na skalkách, suchých múrikoch, v záhonoch, ako obruba záhonov, i v nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2