Trvalky

Aconitum carmichaelii - prilbica

Aconitum Carmichaelii

100 - 120 cm vysoké stonky nesú na koncoch slabo rozvetvený klas modrých kvetov, typického tvaru pripomínajúceho prilbu, ktoré sa objavujú vo VIII. - IX. mesiaci. Vyhovujú mu humózne vlhkejšie pôdy v polotieni i na slnku. Uplatní sa hlavne v záhonoch s inými neskoro kvitnúcimi trvalkami, v kombinácii s drevinami, ale i ako solitér.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Aconitum napellus - prilbica modrá

Aconitum Napellus

Rastlina vytvárajúca stonky vysoké 100 - 130 cm nesúce klas kvetov tmavo modrofialovej farby. Typické prilbicovité kvety rozkvitajú vo VIII. mesiaci. Vyhovujú mu humózne mierne vlhké pôdy v polotieni. Uplatní sa v záhonoch i ako solitér.

Kontajner: K1l

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea ageratifolia (syn. A. serbica) - rebríček

Achillea Ageratifolia

Nízka skalnička tvoriaca vankúše striebornozelených listov, nad ktoré vyrastajú 10 - 15 cm vysoké stonky nesúce jeden veľký biely kvet so svetlo špinavo žltým terčom, rozkvitajúci v VI. - VII. mesiaci. Obľubuje priepustné, suchšie pôdy na slnečnom stanovišti. Vysádza sa do skaliek, ale i do suchých záhonov ako obruba.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,50 € bez DPH / 1,80 € s DPH

detail

Achillea millefolium ´Cerise Queen´ - rebríček obyčajný

Achillea Millefolium ´Cerise Queen´

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch ružovej a purpurovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K11×11cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Paprika' - rebríček obyčajný

Achillea Paprika

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov červenej farby. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.  Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea millefolium 'Terracotta' - rebríček obyčajný

Achillea Terracotta (3)

Rastlina tvoriaca trsy vysoké 60 cm s bohatými plochými súkvetiami drobných kvietkov v odtieňoch oranžovej. Kvitne v V. - VIII. mesiaci. Ak sa rastlina po odkvitnutí zreže zvykne opakovať kvitnutie.Vyžaduje slnečné polohy, na pôdu nenáročná, znesie i sucho. Uplatní sa v každom záhone, kvety sú vhodné k rezu a sušeniu.

Kontajner: K 11×11×12 cm

Cena: 2,08 € bez DPH / 2,50 € s DPH

detail

Achillea ptarmica 'Nana' - rebríček bertrámový

Achillea Ptarmica 'Nana Compacta'

Kompaktná len 20 až 25 cm vysoká, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca trvalka do malých porastov. V VII.-IX. mesiaci sa na vrcholoch objavujú čisto biele kvety so špinavo bielym stredom. Obľubuje mierne vlhké až vlhké, výživné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Uplatní sa v záhonoch, v skupinách, na väčších skalkách, v nádobách.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Ajuga reptans ´Atropurpurea´ - zbehovec plazivý

Ajuga Reptans ´Atropurpurea´

Tvorí 15 cm vysoké porasty červeno hnedých listov z ktorých vyrastajú vo IV. - VI. mesiaci klásky modrých kvetov. Znáša polotieň i slnečné polohy, vyžaduje mierne vlhkú až vlhkú pôdu. Uplatní sa pre svoje rýchle rozrastanie ako podrast pred drevinami alebo náhrada trávniku, taktiež je vhodná do nádob a na veľké skalky.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Alchemilla mollis 'Thriller' - alchemilka mäkká

Alchemilla Mollis 'Thriller'

Trsnatá trvalka vysoká 30 cm, s mäkko chlpatými listami, na ktorých sa po daždi držia kvapôčky vody. V VI. - VII. mesiaci vyrastajú nad listy rozvetvené stonky s množstvom drobných zeleno žltých kvietkov. Pôdy obľubuje mierne vlhké a humózne, preferuje slnečné prípadne polotienisté polohy. Uplatní sa hlavne v záhonoch ako výplňová rastlina ale i ako obruba alebo v nádobách a kvety je možné rezať do kytíc.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Allium senescens 'Blue Eddy' - cesnak sivkastý

Allium Glaucum

Trsovitá skalnička tvoriaca trsy sivozelených skrútených listov do 15 cm vysokých, nad ktoré vyrastajú stonky nasúce hlávky svetlo ružových kvetov, rozkvitajúcich vo VIII. - IX. mesiaci. Prosperuje na priepustných, mierne vlhkých až suchších pôdach na slnku. Uplatní sa na skalkách, záhonoch, v nádobách.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Anthemis marschalliana - ruman

Anthemis Marschalliana

Kobercovitá skalnička, tvoriaca husté, nízke len 3 až 5 cm vysoké porasty šedostrieborných jemne delených listov, nad ktoré v VI.-VII. mesiaci vyrastajú 20 cm,  v dobrých podmienkach až 30 cm, vysoké bezlisté stonky nesúce sýto žlté kvety so žltým terčom. Obľubuje mierne vlhké až suchšie, priepustné pôdy v polotieni i na slnku. Vysádza sa hlavne na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K 9×9 cm

Cena: 1,33 € bez DPH / 1,60 € s DPH

detail

Antirrhinum braun-blanquetii - papuľka braun-balquetova

Antirrhinum Braun Blanquetii

Trvalková papuľka tvoriaca kríčky vystúpavých až vzpriamených stoniek, vyských do 50 cm, nesúcich dlhé klasy svetlo žltých kvetov s tmavožltým jazykom, niekedy kvetu majú svetlo ružovú farbu so žltým jazykom, rozkvitajúcich v V. - X. mesiaci. Vhodné odstraňovať odkvitnuté súkvetia. Prosperuje v priepustných, mierne vlhkých až suchých pôdach na slnku. Vysádza sa na záhony, veľké skalky, suché múriky, na rez kvetov.

Kontajner: K 9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia caerulea ´Biedermeier´ - orlíček veľkokvetý

Aquilegia Vulgaris ´Biedermeier´

Nižšia odroda orlíčku vysoká do 35 cm. V V. - VI. mesiaci sa nad listami na rozvetvených stonkách objavuje veľké množstvo kvetov živých farieb. Rastliny sú pestované v zmesi farieb. Vyhovujú mu vlhkejšie polohy v polotieni i na výslní. Uplatní sa v záhonoch, skalkách, nádobách a je vhodný i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Aquilegia vulgaris 'Barlow Choice' - orlíček obyčajný

Aquilegia Vulgaris 'Barlow Choice'

Vysoký kultivar dorastajúci do výšky 80 cm. V priebehu VI. - VII. mesiaca sa nad listami na vysokých rozvetvených stonkách objavujú zaujímavé plné kvety, so zmnoženými kvetnými lupienkami. Táto odroda je pestovaná v zmesi farieb modrej, staro ružovej, fialovej, vínovo červenej, bielej a v rôznych odtieňoch týchto farieb. Obľubuje vlhkejšie polohy v polotieni i na slnku. Uplatní sa v záhonoch, v zmiešaných záhonoch, i skupinových výsadbách, nádobách, ako solitéra a je vhodná i k rezu.

Kontajner: K9x9x9,5 cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Arabis procurrens 'Variegata' - arábka výbežkatá

Arabis Procurrens 'Variegata'

Kobercová skalnička, s lesklými bielo panašovanými listami, na jeseň a v zime s fialovým nádychom, z ktorých v IV. mesiaci vyrastajú 5 - 10 cm vysoké stonky s bielymi kvetmi. Vyhovujú jej mierne vlhké pôdy na slnku i polotieni. Uplatní sa ako náhrada trávniku,  na suchých múrikoch, vo väčších skalkách.

Kontajner: K9×9×9,5 cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Arenaria tetraquerta - piesočnica

Arenaria Tetraquerta

Drobná skalnička, vysoká len 2 - 5 cm, tvoriaca vankúše až malé koberce, nahustených drobných svetlozelených listových ružíc. Je robustnejšia ako Arenaria lithops. V VI. - VII. mesiaci rozkvitajú na krátkych stopkách nad listami drobné biele kvety. Obľubuje mierne vlhké až suchšie, ale nevysýchavé, dobre priepustné pôdy na slnku alebo ľahkom polotieni. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K 9×9×9,5 cm

Cena: 1,67 € bez DPH / 2,00 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Little Penny' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Compacta'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca do 5 cm vysoké vankúše trávovitých listov, medzi ktorými v V. - VI. mesiaci sa objavujú súkvetia ružových kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, nádoby.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,42 € bez DPH / 1,70 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Düseldorfer Stolz' - trávnička prímorská

Armeria Duseldorfer Stolz

Tráve podobná skalnička, tvoriaca 10-15 cm vysoké vankúše trávovitých listov, nad ktoré v V. - VI. mesiaci vyrastajú bezlisté stonky nesúce na koncoch guľovité súkvetie sýto ružovej farby. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Vysádza sa na skalky, suché múriky, do nádob.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Armeria maritima 'Varretu' - trávnička prímorská

Armeria Maritima 'Varretu'

Tráve podobná skalnička, tvoriaca nízke 5 cm vysoké vankúše krátkych trávovitých listov V V. - VI. mesiaci medzi listami rozkvitajú hlávky sýto ružových kvetov. Vyhovujú jej slnečné polohy na suchších a priepustných pôdach. Uplatní sa v skalkách, suchých múrikoch, nádobách.

Kontajner: K9×9×9,5cm

Cena: 1,25 € bez DPH / 1,50 € s DPH

detail

Artemisia ludoviciana - palina

Artemisia Ludoviciana

Výrazná, vzpriamená, pomaly sa rozrastajúca, trsovitá trvalka, vysoká 60 - 90 cm. Kopijovité listy sú výrazne zamatovo strieborno biele. V VII. - VIII. mesiaci tvorí biele metliny s drobnými nevýraznými hnedasto žltými kvetmi. Kvetenstvá sa často odstraňujú, aby si rastlina zachovala kompaktný tvar a tvorila nové stonky s listami, ktoré sú hlavnou ozdobou rastliny. Na pôdu nenáročná, ale obľubuje skôr humózne a mierne vlhké pôdy, ale znesie i pôdy suchšie na slnečnom stanovišti. Uplatní sa hlavne v záhonoch, a prírodne ladených výsadbách, kde svojím sfarbením vytvára efektný kontrast k ostatným zeleným rastlinám. Sivé súkvetia sa používajú na rez a sušenie do kytíc.

Kontajner: K11×11×12 cm

Cena: 1,83 € bez DPH / 2,20 € s DPH

detail

kontakt

Ing. Radoslav Skalský
0908 609 439

Tomáš Skalský
0905 867 670

E-mail info@skalskytrvalky.sk

Sídlo
Hurbanova Ves č.10
90301 Senec

Otváracie hodiny:
od 21.3. do 21.4
pondelok 16.30 - 19.00
utorok zatvorené
streda 16.30 - 19.00
štvrtok zatvorené
piatok 16.30 - 19.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 22.4. do 30.9.
pondelok 17.00 - 20.00
utorok 17.00 - 20.00
streda zatvorené
štvrtok 17.00 - 20.00
piatok 17.00 - 20.00
sobota 16.00 - 19.00
nedeľa zatvorené
od 1.10. do 15.11.
pondelok 14.00 - 17.00
utorok zatvorené
streda 14.00 - 17.00
štvrtok zatvorené
piatok 14.00 - 17.00
sobota 14.00 - 17.00
nedeľa zatvorené


Logo2